Důvěra je ve vztahu nesmírně důležitá, jenže jakmile ji něco naruší… Olina (28) má se svým přítelem hezký vztah, kterému nelze nic vytknout. Jenže i přes to v ní hlodá červíček pochybnosti. Bojí se, že jí udělá to samé, co svým bývalým ženám.

„Jarek je totiž rozvedený, a to už třikrát! Pokaždé si po několika letech manželství našel nějakou mladší, naposledy mě. Když jsem se ho na to posledně ptala, jen mávl rukou s tím, že u nás dvou to nehrozí. S bývalými ženami si zkrátka přestal rozumět a nesnášel, jak se ho najednou snažily vychovávat. Já jsem prý úplně jiná,“ říká Olina, kterou tím však přítel o své stálosti tak docela nepřesvědčil. A nadšeni nejsou ani její rodiče.

žena

„Maminka se mě opatrně ptala, jestli mi nevadí, že je rozvedený. Že prý kdo to udělal jednou, udělá to zase. A to ani netuší, že on už to stihl zopakovat několikrát… Vím, že rodiče jsou ještě ze „staré školy“, a tak jsem o počtu rozvodů raději taktně pomlčela,“ usmívá se mladá žena, která právě zvažuje, zda s přítelem založit rodinu. „Mám už na to věk, biologické hodiny tikají, ale něco mi pořád říká, abych to zatím nedělala. Ne s Jarkem,“ svěřuje se s tím, že se už brzy bude muset tento oříšek rozlousknout.

Zdá se to být jednoduché. Možná si řeknete, proč se s ním ta hloupá holka nerozejde. Ale ono není tak snadné opustit člověka, do kterého jste zamilovaní. Jen proto, že máte pochybnosti, které se nakonec vůbec nemusí vyplnit. Je to pro mě vážně velké dilema. A pořád netuším, jak ho vyřeším,“ neví si rady Olina, která přemýšlela už i o tom, že by se za některou z přítelových exmanželek vypravila.

„Je to ale asi hloupý nápad. Jak bych před nimi vypadala? A co kdyby na to přišel Jarek? Nevím… Snad přijdu na lepší způsob, jak se ujistit v tom, zda to mezi námi budoucnost má, nebo ne,“ dodává Olina.

Čtěte také:

Reklama