Dobrý den,

myslím si, že v dnešní době plné internetu a mobilů už se tolik dopisů neposílá. Vím to z vlastní zkušenosti. Sama raději pošlu SMS nebo e-mail, protože je to levnější a praktičtější. Ale je to přece jen škoda, nemyslíte?

Když si vzpomenu na dobu, kdy jsem chodila do školy a dopisovala si s kamarádkami, třeba až z Německa nebo ze Slovenska, bylo to moc hezké. Posílaly jsme si v obálkách i malé dárečky a vždycky jsem se na dopisy těšila.Také bylo lichotivé dostávat dopisy od ctitelů, taková zamilovaná slovíčka....

Ale nejkrásnější dopis, který jsem kdy dostala, byl od mého manžela, když jsme spolu ještě chodili. A byla to pro mě celkem čest, protože on jinak nikdy dopisy holkám nepsal.

A takový kuriózní dopis, to byl dopis pro Ježíška.

Už to budou tak 4 roky, kdy jsme s mým tenkrát ještě ne manželem psali dopisy Ježíškovi. Já jsem si přála: lásku od mého miláčka, krásné bílé spodní prádlo a svetřík. Ale co napsal on: nahatou Lucinku pod stromečkem, její lásku a nové hodinky.

Dali jsme to za okno a každý si to pak tajně přečetl a vrátil je zpátky. No a na druhý den dopisy zmizely. Odnesl je asi vítr. Ale kam - na naši zahradu! A ještě k tomu je musel najít zrovna můj otec! No to byl teda trapas!

Ale on si z toho nic nedělal, naopak, bral to v legraci.

"Hm, vy máte teda zvláštní přání od Ježíška!" řekl nám potom. Ale my jsme se tenkrát teda skoro hanbou propadali. Teď už se tomu jenom smějeme.

Přeji moc hezký den a hodně hezkých kuriózních zážitků.

Lucie


Milá Lucie,
děkuji za upozornění, že za okna raději svoje dopisy pro Ježíška nedávat. U nás by si je totiž mohli přečíst sousedé a ti by se nejspíš příliš nezasmáli :-).

Dnes se bavíme o dopisech. Píšete je, schováváte?

                                                             redakce@zena-in.cz

Soutěž

Odkaz na soutěžní obrázek:

                    //zena-in.cz/rubrika.asp?idc=17670&id=5


Pravidla k dnešní soutěži najdete ZDE
Reklama