Chtěla jsem pro vás připravit článek o tom, jak jsme my ženy šikovné, zdatné, jak umíme perfektně plánovat a zvládat třeba pět věcí najednou...

 

Zároveň prát, vařit, vyprávět malému pohádku a k tomu ještě převléknout postele a vyžehlit? Žádný problém!

Stačí si jen vše perfektně naplánovat. Pokud to zvládnete, věřte, že stihnete dělat skutečně i pět věcí najednou...

Ušetříte si nejen čas, ale zároveň sama sobě dokážete, že jste hospodyňka, jak má být!....

 

Asi tak nějak by měl článek začínat...

Jenže psát o něčem, co je mi naprosto cizí, je hrozně těžké. Je to stejné, jako bych měla zpracovat článek o teorii relativity.

Ale rozhodně tím nechci říci, že některé z vás to nezvládají. Kdepak. Zde hovořím jen a jen o sobě... Ono to s mojí domácností je totiž takové zvláštní.

Existují dvě situace:

 

Situace A – kdy mám na úklid celkem chuť

a Situace B – kdy vím, že uklízet musím

 

Jaký je rozdíl v těchto situacích?

Veliký...

V případě A si zpívám a nejsem vzteklá.

V případě B si nezpívám a zuřím.

 

Ovšem ani situace A, ani situace B nikdy nedospěla k tomu, že bych zvládla dělat pět věcí najednou tak, aby vše bylo udělané pořádně, rychle, bez nehod a aby to působilo elegantním dojmem, že přesně vím, co dělám.

 

Jistě, byly okamžiky, kdy jsem nějak nechtěně spadla do toho, že se na mě nahrnulo víc věcí najednou. A věřte, že takové chvíle jsou pro nezaujatého diváka velice groteskní.

 

Běhám po bytě jak splašená kočka, většinou zakopnu o vysavač nebo koště, jsem vzteklá a ve finále mi vše trvá jednou tak dlouho, než kdybych si vše dělala pěkně postupně.

 

Nemám takové okamžiky ráda a vyhýbám se jim (a to i z bezpečnostních důvodů).

 

Podle mého musí mít žena totiž zvláštní, přirozeně vrozený talent na to, aby perfektně zvládla dělat x věcí naráz a ještě se při tom usmívala.

Já tedy tento talent rozhodně nemám. Možná mám na to přímo antitalent.

 

Jasně, občas si říkám, že by bylo fajn mít za zadkem vrtulku a pěkně odfrčet umýt nádobí, odfrčet pověsit prádlo a hned zase frčet doluxovat pokoj a frrrr, vrátit se domýt kastroly.

 

Ale vrtulku nemám, a tak se musím smířit s tím, že budu uklízet jednu věc po druhé.

Ovšem kdybyste znala návod, jak zvládat 10 věcí naráz, nevztekat se, usmívat se a ještě flirtovat s manželem, tak neváhejte a pošlete mi ho!

Slibuju, že to vyzkouším! ;o)