Mladá žena má za sebou tři vážné, ale nakonec nepovedené vztahy. S prvním partnerem randila od svých patnácti do osmnácti let, se druhým chodila mezi dvacátým a dvaadvacátým rokem a s posledním mužem se rozešla před dvěma lety, když jí bylo osmadvacet. Od té doby je sama.

Foto: Shutterstock

„S posledním partnerem už to vypadalo, že spolu zůstaneme a společně se usadíme, ale podvedl mě, a to je něco, co prostě nejsem schopná odpustit. Kdybych mu tehdy odpustila, dost možná už bych byla vdaná a těhotná, ale já to prostě beru jako největší zradu, která je pro mě důvodem k ukončení vztahu, ať se děje, co se děje,“ říká Valérie.  

Ta po odhalené nevěře muže, kterého opravdu milovala, potřebovala poměrně dost času na to, aby se se situací vyrovnala. Když fázi smutku překonala a byla připravená se znovu vrhnout do randění, přišla komplikace v podobě koronavirové pandemie.

„V podstatě můžu říct, že od loňského března jsem doma na home office a nikam moc nevycházím. K normálnímu životu včetně chození do práce jsem se sice krátce vrátila v létě, ale během té doby se mi nepodařilo najít žádnou spřízněnou duši. A potom následoval další zákaz kultury, barů, restaurací a společenských akcí a já si můžu lásku leda tak představovat. Nehledě na to, že jsem už několik měsíců neměla sex a vážně mi chybí. Nejsem typ, co se s chlapem vyspí na prvním rande nebo si někoho pořizuje jen kvůli sexu,“ tvrdí Valérie.

Ta byla zvyklá se seznamovat na společenských akcích, ale covid-19 jí tuto možnost vzal, a tak mladá žena citově strádá a doma upadá do depresí. „Touhle dobou jsem už dávno chtěla dítě. Jenže chci s partnerem alespoň dva roky chodit, než si ho vezmu a začneme se snažit o miminko. Jsem stoprocentně připravená na manželství i mateřství, ale nemám možnost nikoho zajímavého potkat. Seznamkám nevěřím, a i kdyby, tak jediná možnost je vyrazit s někým z internetu na procházku, a co když pak na rande dorazí nějaký úchyl. Je děs, že si nemůžeme sednout ani do kavárny,“ svěřuje se Valérie, která žije sama a nedostatek lásky a lidské přítomnosti už jí podle jejích slov leze na mozek.  

Pokud čelíte podobné situaci jako Valérie, neházejte flintu do žita. Seznamování skrze důvěryhodné společnosti je možné i v době covidové. Prvním krokem po registraci může být například rande prostřednictvím videohovoru, kde se ujistíte, že na následnou osobní schůzku nedorazí někdo jiný, než za koho se dotyčný vydával. Navíc zajímavé rande si člověk může připravit, i když jsou zavřené podniky. Co takhle společné vaření, procházka zasněženou přírodou, běžky, otužování, filmový maraton apod.? Chování v této nestandardní covidové situaci navíc může o člověku vypovědět mnohem víc než za normálních okolností. Lidem, kteří hledají partnera, může také covid-19 pomoci uspořádat si priority a zjistit, co od života či potencionálního partnera opravdu chtějí. 

Čtěte také:

Reklama