Protože kvalitní brýle bývají dost drahé, připravili jsme pro vás zajímavý rozhovor s Janou Lemieux, která tento mýtus boří. „Chci lidem nabízet kvalitní, značkové brýle, které jsou přitom finančně dostupné,“ říká tato šikovná obchodnice, spolumajitelka očního studia Easy Optic a on-line obchodu s brýlemi www.easyoptic.cz.

Sama si prošla trnitou cestou těch, co musí nosit brýle – neuměla si z nabídky vybrat brýle, co by jí slušely a mrzelo jí, jak jsou všechny drahé. To se nyní snaží změnit a úspěšně se jí to daří.
5bb487d8b37a6obrazek.png
Jana Lemieux a tým Easy Optic 

Nosíte sama brýle, uspokojoval vás výběr a cena brýlí, když jste si je sama musela kupovat?
Brýle nosím již od dětství, mám téměř 7 dioptrií, a vždy jsem měla tak trochu fóbii z návštěvy optiky. Cítila jsem se tu vždy hodně nesvá až ztracená. Pracovníci v optice na mě neměli nikdy moc času, nikdo mi pořádně nevysvětlil, jakou mám vlastně korekci. Pamatuji si jen ty pohledy a čekání, kdy už si „konečně“ něco vyberu. Já přitom potřebovala více času, pochopení a hlavně rady, co mi sluší a co už ne.  Výběr brýlí byl pro mě vždy byl velmi důležitý krok a myslím, že je to podobné u všech, kteří nosí brýle na nose každý den. A cena?  Dávala jsem v průměru 15tis. za každé nové brýle. To mi pokaždé přišlo neuvěřitelné.

Myslíte si, že brýle jsou dobrým řešením očních vad, ale musí v nich člověk i dobře vypadat?
Brýle jsou obvykle první volbou, kterou zákazník zvolí, když mu jsou naměřeny první dioptrie. Stále se z 90 % setkávám s tím, že jsou zákazníci velmi nešťastní, když zjistí, že musí nosit brýle. Bojí se, že jim nebudu slušet, atd. Přitom dnes už opravdu existují tak pěkné modely, které mohou být opravdovou ozdobou na vašem obličeji, nikoli přítěží. Stačí jen přijít do té správné optiky, kde si na vás udělají čas a vyberou vám ten správný kousek. Ujišťuji vás, že pak brýle budete nosit ráda a za pár měsíců přijdete pro další model a barvu.

Jak jste se dostala k tomu, že dnes jste součástí firmy, která prodává svým zákazníkům brýle za přijatelné ceny?
S podnikáním  v tomto oboru přišel vlastně můj manžel, který v něm dlouhá léta pracoval. Jeho nápady mě nadchly, protože přišel právě s řešením problémů, které my nositelé brýlí  řešíme- cena brýlí, kvalita, způsob výběru a nákupu brýlí, online řešení nákupu brýlí, atd. Já právě odcházela na mateřskou dovolenou z marketingu velké nadnárodní společnosti, proto jsem mohla začít pomáhat po této stránce. Až jsem tomu úplně propadla.

Kde si mohou vaši zákazníci brýle vybírat?
V Praze máme velmi příjemné a útulné studio Easy Optic. Je situované ve 4.patře domu v centru Prahy, takže musíte zazvonit na zvonek a jet k nám výtahem, což se někdy může zdát trošku dlouhá cesta.  My jsme ale studio takto zvolili záměrně. Jak jsem říkala, výběr brýlí, dioptrických obzvlášť, je značně intimní záležitost, která si zaslouží čas i atmosféru, a tak se snažíme vytvořit v našem studiu podmínky, aby se zákazníci cítili pohodlně, příjemně a hlavně měli klid si vše promyslet, vyzkoušet a najít pro sebe ten správný model. Zkrátka a dobře, troufám si tvrdit, že náš koncept je víc než obchod.

Pro zákazníky, kteří to k nám mají daleko, máme také internetový obchod, kde mohou nakoupit jak brýlové obruby a sluneční brýle, tak také hotové brýle i se skly. Mohou si také nechat zaslat 3 páry obrouček na zkoušku doma na celé 4 dny.
5bb488aa20f73obrazek.png
Jana Lemieux

Je pro vás důležité, aby byly brýle moderní a dostupné. Jak se ve vašem showroomu pohybují ceny oproti jiným obchodům s optikou?
Nižší cena brýlí je pro nás moc důležitá. Chceme nabízet kvalitní, značkové brýle, které jsou přitom finančně dostupné. Například dnes velmi moderní  Ray Ban obroučky u nás můžete získat od 2 700 Kč. Standardní brýlová skla pro oční korekci od -2,5 do +2,5 dioptrie u nás nakoupíte za 990Kč/pár. Takže celková cena může být 3 690 Kč za kvalitní brýle i se skly.

Podle čeho vybíráte sortiment brýlí pro vaše zákazníky? Jsou pro vás důležité aktuální trendy i typy brýlí, které jsou nadčasové a oblíbené?
Mít ty správné brýle v sortimentu považuji za podmínku  úspěchu našeho obchodu. Brýle musí splňovat požadavky našich zákazníků a mezi ně určitě patří i trendovost. Pravidelně tedy sleduji trendy, nové kolekce našich značek a snažím se je také trošku adaptovat vkusu náe Čechů. U nás jsou totiž lidé přeci jen trošku konzervativnější než v zahraničí a nevezmou si na obličej jen tak cokoli.

Vím, že jsou pro vás také velmi důležité, že nabízíte svým zákazníkům i služby. Můžete nám je popsat? Pokud budu potřebovat brýle, co všechno mi nabídnete?
Jak jsem již zmínila, zákazníci mohou přijít přímo k nám nebo nakoupit přes internet, kde mohou využít také online zkoušení všech našich brýlí. Mysleli jsme ale také na ty, kteří bydlí daleko a brýle přeci jen chtějí předem vyzkoušet, než nakoupí. Proto jsme zřídili velmi populární službu, kdy dovezeme 3 páry obrouček na vyzkoušení až domů za symbolický poplatek 190 Kč. Doma si brýle zákazníci mohou zkoušet 4 dny. Poplatek za zkoušku doma bude zákazníkům stržen z ceny brýlí, pokud si jeden pár brýlí zakoupí.
ea.jpg
Interiér showroomu Easy Optic 

Jak se pak brýle vrací?
Ať si zákazník vybere nebo nevybere, vždy zašle celý balíček zpět k nám. Doprava zpět je vždy hrazena v rámci poplatku 190 Kč stejně tak, jako dodání domů. Pokud si zákazník vybere, standardně brýle objedná přes náš eshop a my mu brýle zašleme i s originálním pouzdrem.

5bb4998b2a45cobrazek.pngJaké jsou reakce vašich zákazníků?
Skvělé. Zákazníci jsou nadšení, že se jim snažímě vyjít vstříc a ulehčit jejich nákup, když nás nemohou navštívit.

Jak se vám tato služba osvědčila? Stalo se vám někdy, že by vám někdo brýle nevrátil?
Za 5let existence služby se nám to nestalo ani jednou, musím v tomto Čechy pochválit.

Dají se koupit brýle přes internet? Tím myslím dioptrické brýle.
Dnes již dají, právě pokud máme již takovou službu jako Vyzkoušení brýlí doma, kdy brýle i osobně vyzkoušíte. Brýle ale můžete zakoupit už i bez vyzkoušení. Žijeme v době, kdy můžete onine zakoupit cokoli, takže už i dioptrické brýle. Když potom nesedí,  jednoduše je vrátíte. Samotné objednání brýlí není složité, musíte mít u sebe jen předpis s vašimi dioptriemi, online objednávka vás již pěkně navede, jak vše správně vyplnit.

Máte i specializovaný blog, kde si mohou lidé číst zajímavosti ze světa brýlí?
Snažíme se o to, aby se brýle braly jako fashion doplněk, proto píšeme hodně o módě, trendech, ale také šíříme osvětu v oblasti zdraví očí a péče o ně. Nyní jsme například na blogu publikovali článek o tom, jak pečovat o vaše skla, jak je správně čistit. Myslím, že hodně zákazníků tuhle věc  hodně odbývá a potom přes brýle zaprvé špatně vidí a za druhé je má po krátké době poškrábané, protože je nevhodně čistí.

Jste spokojená, že se vaši zákazníci v brýlích od Easy Optic cítí spokojeně? Máte nějaké pozitivní reakce?
Pozitivní až nadšené reakce máme prakticky denně a to nás žene dopředu.

Jaké brýle nejraději nosíte vy?
Všechny, které mám. Záleží jen na mé ranní náladě a stylu oblečení, které si ráno obléknu a potom šáhnu po těch vhodných.

Máte nabídku brýlí i pro děti a náctileté?
Brýle pro děti bohužel nemáme. Specializujeme se na náctileté cca od 15ti let a dospělé.
Na naše otázky odpovídala Jana Lemieux, zástupkyně Easy Optic www.easyoptic.cz

Kde najdete oční studio Easy Optic?

  • Jugoslávská 659/11
    120 00 Praha 2
    Nám. I. P. Pavlova
    Vchodové dveře vedle Mc Donald, čtvrté patro
  • Také na www.easyoptic.cz
Reklama