Nebyla to ani tak návštěva u tchýně, jako spíš první představení - setkání na neutrální půdě.

Chodila jsem se svým budoucím mužem již rok a on houževnatě odolával mým snahám o seznámení s jeho bližší rodinou. Dosud jsem znala obě sestry a otce mého budoucího muže, který jako rozvedený žil s mým vyvoleným v jednom bytě, ale neznala jsem jeho maminku. Chtěla jsem to napravit, a tak jsem svého muže systematicky zpracovávala. Nutno podotknout, že ke své škodě.

Poprvé jsem svou budoucí tchyni potkala na country akci v jednom zavedeném klubu u nás ve městě, a to na oslavě jmenin tchýnina druhého muže.

Po přibližně půlhodině sezení u jednoho stolu v rušné společnosti množství dalších přátel a příbuzných jsem svého budoucího muže vyzvala, aby mě konečně seznámil se svou maminkou s tvrzením, že je trapné sedět u jednoho stolu a ani se nepředstavit. Manžel pokrčil rameny a odvedl mě k mé budoucí tchyni. Pozdravil a představil mě jako svou současnou přítelkyni.

Co se stalo potom? Vůbec nic.

Má budoucí tchyně seděla a dělala, jako bychom tam nestáli. Asi po pěti minutách jsem již plná rozpaků chtěla odejít a v tom se otočila a vypálila na mě památnou větu: "A chci dvojčata a holky a jak ne, tak si mě nepřejte!"

Se šokem jsem pak strávila další hodinu u baru, kde mi tchýně již společensky unavena hodinu vykládala o tom, jak je její bývalý muž a její syn (tedy můj budoucí manžel) neschopný, hrozný, atd. Měla jsem z toho ještě dalších x hodin depresi.

Dnes se s tchýní moc nevídáme a já jsem tomu ráda. Každé setkání je totiž eskapádou nelogických prohlášení a jednání mimo zaběhlé společenské normy. I přesto jsem ale přesvědčená, že moje tchýně je hodný člověk a v podstatě vše myslí dobře. Žel lidé okolo ní to nepociťují.

Jana

Milá Jano,

děkuji Vám za příspěvek. Víte, myslím si, že Vám měl přítel (v tuto chvíli již manžel) předem říct, proč není vhodné stýkat se s jeho maminkou. Možná byste se tak mohla takovému šoku vyhnout.  

A co ta požadovaná dvojčata?

O dětech maminka mého přítele také neustále mluví, ale naštěstí o dvojčatech se zatím nezmínila. Pokud by s nimi začala, asi bych ji s "žádostí" spíše poslala za jejím synem ;)! 
Reklama