Dobrý den ženy-in...

Myslím, že nikdo není s sebou zcela spokojen a ani já nejsem výjimkou. Každý den se na sebe kriticky dívám do zrcadla, pozoruji mé „špíčky" a děsně se snažím proti nim bojovat tím, že pravidelně (spíše nepravidelně, protože kdy se mi zachce asi není pravidelnost) chodím do posilovny. Když už se k té posilovně odhodlám, všem z mého okolí je nejspíš jasné, že jsem na sobě objevila další nedokonalost, proti které dělám tak zásadní krok = jdu cvičit a držím jednodenní dietu (jednodenní proto, že druhý den nemůžu odolat těm dobrůtkám). Takže boj proti mé nedokonalé postavě je vlastně marný. Ani péče o svůj zevnějšek není zrovna příkladná. Většinou v zimních měsících mě velmi unavuje holit si nohy - výmluvy jsou obvykle takové, že nemám čas a že v zimě se mi na nohy stejně nikdo nedívá, takže to odkládám ze dne na den, až vypadám jako nějaký orangutan.

Co se týče toho, co bych změnila na svém chování, vystupování a mých vlastnostech, byla by to hlavně má rozdvojená osobnost. Zkrátka, někdy nevím, co vlastně chci. Jednu chvíli jsem milá, přející, a ve druhé chvíli bych naopak všechny kolem sebe zadupala do země. Dělá to možná to, že jsem ve znamení blíženec - rozdvojená osoba, ale to není omluva.

Dalším, co bych na sobě změnila, by byla sobeckost a také moje urputná ctižádostivost. Kladu si v životě velké cíle a nároky a jdu jak se říká přes mrtvoly". S tím je také spojena má soutěživost - tzv. chci být lepší než všichni ostatní. Samozřejmě, že se to vždy nedaří. Člověk se musí vypořádat s tím, že nikdy nemůže být nejlepší, a také by měl pochopit to, že nikdo není dokonalý. Ovšem to není nabádání, abychom všechny své chyby omlouvali větou „Nikdo není dokonalý"... měli bychom ty chyby alespoň na minimum omezit...

Krásný den přeje Trpajzlig


Děkujeme za pěkný příspěvek :).

redakce@zena-in.cz

Reklama