Nemám ráda kýče. Nemám ráda sádrové trpaslíky a umělé květiny. Dokonce ani plakáty hvězd, které prý dokážou v bytě vytvořit retro atmosféru, nemám ráda. A přesto jsem několikrát pokořila svůj dobrý vkus, potlačila soudnost a kýč si domů přinesla.

lamp

V domku, v němž jsem žila do svých dvaceti, byla bizarností plná celá půda. Starý šicí stroj, zaprášené obrazy neznámé dámy se zlýma očima, tajemný kovový přístroj, o kterém nikdo nevěděl, k čemu slouží… Chodili jsme tam na průzkumy, když jsme zatoužili po dobrodružství.

V místě mého současného bydliště je to jinak. Vše se pohybuje v nudném fádním normálu. Až na dvě výjimky. Řeč je o plazma kouli a lávové lampě, těch malých ošklivých elektrických podivnostech, které vydávají tlumené světlo. Tyhle věci považuju za nejbizarnější členy naší zpola vybavené domácnosti. Miluju je. Mohla bych do nich upřeně zírat celé hodiny.

Zklamání? Čekaly jste ode mě víc? Jak už jsem tu jednou psala, nejsem pánem domu. Být po mém, nebo mít po boku někoho se stejným vkusem, někoho, kdo se stejně jako já vyžívá v černém až morbidním humoru, koho baví být provokativní a pro konzervativce trnem v oku, vypadalo by to u nás jako u Addamsovy rodiny. Od záchodového prkénka přes nádobí až po kliky u dveří.

lamp

O brutálních doplňcích do bytu jsme psali ZDE. Chci je všechny. K tomu jsem si vyhlídla stylovou rohožku s nápisem Welcome to hell (anglicky - vítejte v pekle). A pěknou cedulku na dveře. Dřevěnou s nápisem Morgue (márnice). Proti otravným návštěvám docela zabírá i nápis „Každou třetí návštěvu sníme. Druhá právě odešla.“ Myslím, že pak už by u nás jehovisti nezvonili. Pokud ano, ráda bych je pozvala dál.

Bizarnosti v našem bytě – to je téma pro dnešek. Máte doma něco, co není až tak obvyklé? Něco, co se vymyká běžnému vkusu? Něco, co nezapadá mezi zbylé zařízení vašeho bytu? Máte úchylku na sádrové trpaslíky na zahradě? Nebo máte ložnici vymalovanou na černo? Pochlubte se!

Posílejte nám své příběhy a zamyšlení, které můžete doplnit také fotodokumentací, na známou adresu:

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejbizarnější dostane odměnu.

Reklama