Módní návrhářka Blanka Matragi poprvé za svou třicetiletou kariéru vytvořila sportovní kolekci, a byla to právě ona, kdo si jako první vzal jeden ze svých sportovních modelů na veřejnost. Blanka tak odtajnila malé tajemství, které veřejnosti představí na své velké módní přehlídce 5. října v Obecním domě v Praze. 

Sama Blanka je velká sportovkyně. Ráda jezdí na kolečkových bruslích, každé ráno vstává v šest hodin a hodinu cvičí, ve svých letech stále udělá i provaz. Není pak divu, že se pyšní skvělou figurou a svůj model předvedla na křtu své knihy Jedu dál na jedničku.

Matragi

Blanka Matragi na tiskové konferenci pokřtila svou knihu „Jedu dál“ a zároveň slíbila „kmotrovi“ Martinu Dejdarovi, že mu navrhne novou bundu k letošním Vánocům.

matragi

S Marinem Dejdarem, svou novou knihou a manželem Makramem

matragi

Ukázky z nové sportovní kolekce

Matragi

Nová sportovní kolekce bude k mání i v Praze

Kolekce Haute Couture Blanky Matragi pro rok 2012 čítá 55 nových modelů, inspirovaných hudbou, architekturou a grafikou. Všechny šaty jsou originál. Novinkou je sportovní kolekce, jenž módní přehlídku zahájí (3 barvy po 15 modelech). 

Energická a kreativní módní návrhářka a akademická malířka Blanka Matragi, jež získala v roce 2003 titul významná česká žena ve světě, slaví v roce 2012 30 let své tvorby od založení svého módního salonu Blanka – Haute Couture v Beirutu, kde od roku 1980 žije.

Oslavy výročí začnou 5. října 2011 velkou slavnostní přehlídkou spojenou s galavečerem ve všech saloncích Obecního domu. Druhý den bude slavnostně otevřena stálá retrospektivní výstava archivu i současné tvorby, kterou se rozhodla Blanka Matragi obohatit nejen Obecní dům a hlavní město Praha, ale hlavně přispět k rozvoji kultury, turismu a prosperity našeho státu. Archiv Blanky Matragi v nevyčíslitelné hodnotě bude doplněn dary královských rodin, speciálně věnované pro tuto expozici. Na tuto událost budou pozváni velmi významní hosté z celého světa.

Nový butik Matragi v Praze a módní ateliér Matragi design

Návrhářka Blanka Matragi také poprvé otevře v České republice svůj vlastní butik. Ve svém butiku v Obecním domě, U Prašné brány 2, Praha 1, bude prodávat zcela novou sportovní kolekci a doplňky.

„Chci, aby se kdokoliv mohl obléknout do mé značky, jak já říkám, „od sportu až po operu“,“ říká Blanka Matragi. „Butik vznikne tak trochu na přání lidí, abych jim zpřístupnila možnost si pořídit mé šaty na objednávku, což bylo zatím možné jen v salonu v Bejrútu. Zakládám tu i studio – módní ateliér, kde bych chtěla dát prostor mladým lidem a vtáhnout je do svého týmu,“ komentuje chystané otevření butiku v Praze Blanka Matragi.

Foto: TMA a Lucie Robinson

Čtěte také:

Blanka Matragi: Jedu dál se čte jako detektivka

Blanka Matragi otevře v Praze svůj butik

Reklama