Cat Kinsellová bývala tatínkova holčička až do dne, kdy svého otce přistihla, jak flirtuje se sedmnáctiletou Maryanne ze sousedství. Když pár dní nato Maryanne beze stopy zmizí, Catin otec zapírá, že by ji znal. Od té doby se Cat tím tajemstvím užírá a jejich vztah tahle malá sladká lež navždy poznamená...

Táta je lhář. Ale je taky vrah?
I lháři někdy říkají pravdu. Někdy…

O osmnáct let později se šestadvacetiletá Cat Kinsellová z tlusté zvědavé holčičky stala detektivem u londýnské Metropolitní policie, přesto si nikdy nebyla schopná vyřešit temné stíny z minulosti, které ji sžírají. Nejnovějším případem jejich týmu je zavražděná žena Alice, která byla nalezena nedaleko hospody, již provozuje její otec. Alice Lapaineová byla žena v domácnosti, která málokdy opouštěla vesnici, kde žila. Co tedy dělala v Londýně, sama, v noci? A je možné, že spolu souvisí tato vražda a ono záhadné zmizení Maryanne, které se událo před osmnácti lety v Irsku? Cat se navíc musí ptát i na jinou znepokojující otázku – může s tím mít její otec něco společného?

Jde o vraždu. Jde o lež, celou litanii lží, které řekl před osmnácti lety o Maryanne Doyleové. A jde i o skutečnost, že se její mrtvola objevila kousek od jeho vlastních dveří. Ale svírá mě strach. Mnohem silnější, než by kdy mohl být stisk, kterým mi sevřel čelist. Strach, co by z něj mohlo vypadnout, kdybych na něj dál tlačila. A strach, že jestli se mýlím, navždy ho ztratím.

Malé sladké lži jsou neuvěřitelně propracovaným a dechberoucím thrillerem, který vás během čtení překvapí hned několikrát a který své napětí udrží až do poslední stránky. I proto se stal v Británii bestsellerem, odnesl si několik ocenění kritiků i čtenářů a zvítězil v literární soutěži Richard & Judy Search for a Bestseller. Richard jeho umístění komentoval výstižně:

„Debuty obvykle takhle skvělé nebývají, což vyvolává otázku – Caz Frearová, kde jsi sakra byla doteď?
Komentář předsedy poroty z literární soutěže Richard & Judy Search for a Bestseller

Více na GRADA.CZ

Reklama