Také se snažíte zlepšit svůj životní styl po vánočních svátcích nebo v rámci novoročního předsevzetí? Omyl. Lépe je udělat to v létě. Teplé počasí a hojnost ovoce a zeleniny pomáhají změnit přístup ke stravě a dlouhé dny dávají prostor pro pobyt venku a pohyb.

Máme pro vás 8 senzačních tipů, co byste mohli změnit.

happy

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

1. Dejte si bobulovou pecku

Není to blaho, že je v létě tolik báječného ovoce, které má lahodnou chuť, nemusí se loupat ani krájet a navíc má skvělé účinky na naše zdraví? Tak si je nenechte ujít! Ostružiny, borůvky, jahody, maliny, brusinky, rybíz, angrešt, … Dodávají velké množství antioxidantů a vlákniny, čímž pomáhají udržet na uzdě cholesterol a předcházet některým druhům rakoviny.

Čtěte také:

2. Ušpiňte se

Jedna z činností, které velmi významně snižují stres, je práce na zahradě. Už jen samotné ponoření rukou do hlíny uvolňuje napětí a pomáhá dostat se zpět do pohody.

3. Kupte zubní nit

Pokud to ještě neděláte, začněte si čistit chrup zubní nití. Snižuje se tím množství bakterií, které jsou přítomny v ústech, a napomáhá to celkovému zdraví.

4. Vyrazte do přírody

Jděte ven. Dejte si třeba jen dlouhou procházku místy, kudy jste už dlouho nešli. Nebo chcete zkusit kolo? Omládnout na bruslích? Relaxovat při plavání? Je to jen na vás. Když vyberete nějakou aktivitu, kterou můžete provádět spolu s rodinou, navíc tím posílíte vzájemné vazby.

5. Ztmavte vidění

Chraňte svůj zrak. Při letních aktivitách nezapomínejte na to, že vám slunce může dopomoci k šedému zákalu nebo ozdobit okolí očí vráskami. Kvalitní sluneční brýle vás ochrání před obojím.

6. Relaxujte

Srdci prospějete tím, že poněkud zvolníte. Měli byste si jednou za rok pořádně oddechnout. Prázdniny přinášejí tělu užitek: snižují krevní tlak, zpomalují srdeční akci a snižují hladiny stresových hormonů, které mají nepříznivý vliv na naše zdraví i vzhled – podporují totiž tloustnutí.

7. Změňte pití

Léto je skvělý čas pro výměnu tvrdého alkoholu za lehčí a možná i dietnější nápoje. Taková změna může mít i dramatický vliv na zdraví a postavu. Místo koňaku si dejte chlazený vinný střik nebo lehký koktejl, místo slivovice třeba cider. Ženy si mohou dát jednu sklenku denně, muži dvě.

8. Neponocujte

Dlouhé letní večery svádějí k ponocování, ale nedejte se. Dodržujte zásady spánkové hygieny: choďte spát, když se vám začne chtít, vstávejte vždy ve stejnou dobu, nespěte přes den a nepijte před spaním alkohol.

Autor: uLékaře.cz

Reklama