Zapomeňte na zaručené diety, stejně vám nepomůžou. Udělejte dobrý skutek a jednomu zvířeti darujte kvalitní život. Jistě vám bude vděčné a zahrne vás láskou.

Bohužel musím zklamat milovnice koček, kocourů a koťat, tyto šelmičky jsou pro vaši štíhlou postavu naprosto nevhodné, neb nedodávají potřebnou motivaci a navíc jsou to zvířata samostatná.

Pořiďte si psa, ale ne ledajakého. Chce to psa kouli, čili tlustou, ohavnou a naprosto ošklivou bestii, která nedokáže nic víc než jen ležet, funět, spát a žrát. Že už něco takového doma máte? Tím lépe. Začátek je snadný. Pozorně prohlížet a sledovat každý tuk navíc. Ne svůj, obětí drastické diety bude pes. Sledujte každý jeho gram váhy navíc. Potrapte jej stejně ohnivými pohledy jako sebe včera před zrcadlem. Buďte nemilosrdná. Vychutnejte si svou škodolibost vůči této obludě.

Další krok je o poznání náročnější. Vašemu nebohému zvířeti hrozí infarkt, problémy s klouby a vůbec by taky mohlo dřív umřít. Politujte svého pejska, je to ubohá němá tvář a protože jej máte jistě ráda, samozřejmě, že mu nezapomenete svévolné otevření lednice a sežrání kotlet na nedělní oběd, ale přesto tohle zvířátko ovládá umění prosebných a smutných pohledů, že by se i skála ustrnula. Takže je jasné, že pomůžete nebohému psíku k dosažení štíhlé linie a zdraví. 

Na dně své skříně naleznete sportovní ošacení a botasky, vyhodíte tu bestii z vašeho křesla a vší silou ji přitáhnete ke dveřím, kde ji navléknete obojek a vodítko. Bez vodítka to nepůjde, protože by psí koule mohla protestovat. Proveďte přesun do parku, pokud nevlastníte vznášedlo, bude nutné surové odvlečení. Poté předstírejte pohyb, zatím postačí rychlejší chůze. Zvíře se pohnulo? Úspěch! Zkuste běh. Že váš drahý psíček protestuje? To je jeho minus. Trvejte na svém a pokuste se ho uštvat. Funění, kňučení a jiné podivné zvuky značící odpor ignorujte. Se vší krutostí toto zvíře donuťte k rychlému pohybu. A toto týrání provádějte minimálně třikrát týdně, ideální by však bylo každý den.

Zhruba po měsíci by se mohly projevit první výsledky. Váš pes by teoreticky měl zhubnout a vaše lýtka budou vypracovanější a stehna pevnější, čehož by si měl jistě všimnout i váš drahý. Najednou se ve vás zrodí touha po pohybu, vlastně i ta chlupatá bestie nějak podezřele šťastně vrtí ocasem, když berete do ruky vodítko. Zvyk je přece železná košile a ta půlhodinka strávená běháním se pomalu, ale jistě stala součástí vašeho denního harmonogramu.

Cítíte se lépe? Pokud ne, tak nezoufejte. Já jednu takovou tlustou šelmu psovitou vlastním, sice má v očkovacím průkazu napsáno pes, ale vypadá jako přežraná ovce. Ale poctivě s ní každý den svádím zápas o tukové polštáře. Výsledek? Doživotně zničená kotníková vidlice, každý den propocené tričko a zvláštní pocit, že snad dělám něco pro sebe a přitom nesobecky konám dobrý skutek.

Takže sportem ku zdraví!

Reklama