Nápoj lásky byl vedle elixíru věčného života věčnou touhou alchymistů, babek kořenářek, všech, co se zabývali magií. Z pravěkých pramenů vychází, že hlavní byly správné ingredience. Často se nápoj lásky, který měl svou silou a kouzlem zajistit láskyplné pouto, zaměňoval s afrodiziakálním nápojem, který nabuzoval tělesnou touhu, silný chtíč a sexuální výdrž.

Tato magická tekutina, vzácný lektvar, měl v osobě, která ho vypije vzbudit lásku k jiné osobě. S přípravou se pojily složité rituály, aby láska vzplanula mezi dvěma konkrétními osobami, aby nedošlo k chybě. O vyvolání lásky se lidé pokoušeli také pomocí zaříkání, rozpouštěním voskové figurky, která představovala očarovávanou osobu, a jinými magickými praktikami.

love

Nápoje lásky a zaručené recepty se vytvářely odpradávna. Vyskytují se ve starověkých legendách, opěvují je lidové písně a jsou popsány v básních a eposech. Ne vždy však byly tyto nápoje bezpečné. Některé byly zcela jedovaté, proto byly zakázány.

Základem nápoje lásky by mělo být něco od osoby, kterou chceme očarovat, i osoby, která se snaží lásku získat – aby došlo ke správnému spojení. Nejlépe by měla fungovat jejich krev, ale postačí i nějaká součást oblečení nebo vlasy, které je třeba spálit na popel. Dalšími přísadami byly výtažky z pohlavních orgánů různých zvířat a ptáků (hrdličky, vrabci, vlaštovky), jindy se do nich přidávala přírodní afrodisiaka (ambra, ibišek, mandragora, ženšen).(zdroj Wikipedia)

Co si o nápojích lásky myslí šamanka z Háje Markéta Švarcová, se kterou spolupracujeme? Dá se takový nápoj použít, vyrobit a jak funguje?

Určitě, takový nápoj se vyrobit dá, dá se i použít a také zaručeně funguje, ale rozhodně bych ho nedoporučovala. A víte proč? To má hned dva důvody: Za prvé do takového nápoje magickým způsobem vkládáte svou duši, a ta pak ve skutečnosti způsobí, že milého přitáhnete. Pokud ale ne, nebo to nebude bez komplikací, tuto svou část duše nenávratně ztratíte. A jak se dá předpokládat, bude vám i v budoucnu chybět. :)
Druhým důvodem je, že náš vysněný partner, a tedy ten, kterého prostřednictvím nápoje lásky chceme přivábit, nemusí být pro nás zrovna ten pravý. Obrazy o ideálním partnerovi jsou stvořeny ponejvíc z rodových tradic, ze společenského požadavku, ale i z jiných dosti pofiderních zdrojů. To, jaký by měl být náš ideální partner, polovice nás samých, je totiž v podstatě nemožné rozumem vymyslet. To si nejde vysnít, a tudíž ani vyčarovat. K tomu, víc než nápoj lásky potřebujeme mít otevřené srdce a důvěru, že svět nám takového partnera sám od sebe pošle. Protože svět lépe než my sami ví, jakého člověka k sobě vlastně potřebujeme. Jaká je ta naše druhá milovaná polovička.

Markéta Švarcová, šamanka z Háje
Šamanská poradna Přístav 69, www.samanismus.cz

Pokud přece jen chcete zkusit nápoj lásky - sama na sobě, máme pro vás bezpečný a navíc chutný recept, kterým rozhodně nic nezkazíte:

Redakční tip - našli jsme pro vás v jedné čarovné knize recept na Nápoj lásky

Prostředek  k přivolání lásky, úspěchu podle Silver RavenWolf - kniha o čarodejnictví.

Nepeta cataria - neboli šanta kočičí. Používá se k získání přátel a milenců skrze kouzla a rituály. Smíchejte tuto bylinu štěstí s puškvorcem, lípou, růžovými květy a vousatkou - a do magického váčku či amuletu gris-gris přidejte magnetovec či plody slivoně a získáte úspěch a harmonii skoro v každé činnosti. K získání lásky položte šantu na rudou látku spolu s kadeří svých vlasů, přidejte růžové lístky, pačuli, krvavěnku a vše pokropte magickou směsí spojenou s Marsem. Látku pevně svažte červenou či zlatou stuhou.    

Reklama