Sušicko je krásná oblast a doporučuji strávit tady minimálně víkend. S pejskem není problém ubytovat se přímo v centru města v hotelu Gabreta. Je to skvělý hotel, kde vám nabídnou pohodlné ubytování a problém nebudou mít ani s většími plemeny psů, jako je naše Maggie, která váží 36 kg. Majitelé hotelu totiž patří také mezi pejskaře, a tak se snaží, aby i čtyřnozí parťáci měli své pohodlí. Po hotelu se smí pohybovat bez košíku a bez problémů si je můžete vzít i do restaurace. Mimochodem výborně tady vaří a je tu moc příjemný personál. Ocenili jsme i možnost parkování přímo před hotelem, což dnes není všude samozřejmost.

632acd102099620131218134425-91Oayc.jpg

Foto Hotel Gabreta

Vyhlídky a panoramata

Když jsme plánovali výlety po Sušicku, překvapilo nás, kolik zajímavých míst se tu nachází. Samozřejmě když pominu krásu okolní přírody, kterou se tady můžete toulat od rána do večera. První den jsme se vydali na procházku po městě. Byla sobota dopoledne a na náměstí se konaly zrovna pravidelné trhy, které se určitě nenechte ujít. Koupíte si tu třeba něco na památku, ať už to bude třeba keramika, nějaký šperk nebo jen něco na zub, abyste měli sílu na celodenní výšlap.  

sus1.jpg

Maggie se pak osvěžila v Otavě, která je tu mělká a dobře dostupná a vyrazili jsme do kopce na jednu z nejkrásnějších vyhlídek v těsném okolí města – na Andělíček. Je to vrch, na kterém stojí kaple Andělů strážných. Je to krásná vyhlídka, ze které máte město jako na dlani. Pokračovat můžete ještě dál na nedaleký Svatobor, což je kopec s nadmořskou výškou 845 m. n. m. Cestou zpět pak doporučuji zastavit se na jídlo na ostrově Santos. Je tu skvělá restaurace, kde se najíte pod širým nebem i pod střechou, záleží na počasí. S pejsky tady vůbec nemají problém a jídlo si dáte v nádherném prostředí přírodní zóny v samém centru města Sušice.

susice1.jpg

Na hrad Rabí

Po skvělé snídani v hotelu Gabreta jsme se vydali autem do nedalekých  Albrechtic, oidkud jsme vyrazili na 1,5km dlouhou trasou na vrchol Sedla. Je to místo s volně přístupnou rozhlednou, které obývali už Keltové a dodnes tu najdeme zbytky jejich sídliště. Poté jsme přejeli do Bukovníku, kde nás čekala 1km dlouhá vycházková trasa, která nás provedla po stopách bojů 30leté války a dovedla nás až na vyhlídkové místo na vrch Bitovín.
Poslední úžasnou zastávkou byla zřícenina hradu Rabí. Rozsáhlý hradní areál je zasazen do půvabné pošumavské krajiny a rozhodně stojí za pozornost. Se psem jsme opět nemuseli řešit, zda může nebo nemůže do areálu s námi. Volně jsme se s ní pohybovali  po celém objektu a nebrali jsme ji jen na nejvyšší obytnou věž, kam vede přeci jen dost příkrých schodů. V podhradí jsme si pak dali oběd v jedné z mnoha příjemných hospůdek a vydali se pomalu zpět do Prahy.

sis.jpg

Výlet na Sušicko doporučuji každému, kdo má rád přírodu a hory, ale nepotrpí si zrovna na vysokohorskou turistiku. My jsme zde strávili nádherný víkend ve společnosti naší fenky Maggie, která toulání přírodou také moc miluje. Určitě se sem zae vrátíme, protože míst, která se tu dají objevovat a stojíá za pozornost, je tu ještě celá řada. 
 

Reklama