Pusťte do něj nejen světlo, slunce, ale i barvy. Nemusíte měnit textilie, kupovat novou sedací soupravu ani malovat. Stačí zvolit pestrou tapetu a vybrat tu správnou stěnu. Stačí jedna a s prostorem udělá zázraky.

Ty tam jsou doby, kdy se tapetovala celá místnost a vy jste si připadali jako v dárkové krabici. Dnešní trend spíš akcentuje jednu stěnu ve výrazné barvě, zajímavé struktuře nebo lesku, která dokáže proměnit prostor za minimum času.

Ze současných tapet si vybere snad každý. Od odvážlivců, kteří si troufnou na výrazné barvy a moderní dekory, až po konzervativce, kteří si vystačí s jemnými pastelovými tóny se sotva znatelným vzorkem.

Tapety moderní generace připomínají ušlechtilé hedvábné látky, které pokoj zútulní a prozáří, ale vyhoví i náročným obyvatelům, kteří upřednostňují moderní design, originální vzhled a šťavnaté barvy.

Čím se řídit při výběru vzoru a barev? Položte si pár důležitých otázek.

  • Jste extrovert, máte ráda barvy, pohyb, vzruch a změnu? Klidně dokážete přetřít nábytek na jinou barvu, míchat styly a svým způsobem šokovat?

Pak se nemusíte bát extravagantnějšího pojetí a klidně experimentujte.

  • Chcete změnu, která bude jen dočasná, a za půl roku jste ochotna byt opět přestavět?

Vám bude vyhovovat výrazná tapeta, kterou použijte jen na jednu stěnu nebo kout. Až se vám okouká, nebude problém ji vyměnit za jinou. 

  • Jste spíš klidný typ, který má rád útulno, jemné barvy a do razantních změn se raději nepouští?

Vy byste měla přizpůsobit barevnost a vzory tapet stávající barevnosti nábytku. Vše by mělo být v harmonii, aby vás konečný výsledek (nemile) nepřekvapil.  Volte spíš decentnější barevnost, jemné vzory, nebo kontrast matu s leskem.

Zkuste se inspirovat naší fotogalerií

Fotogalerie

Foto: mimou

Čtěte také