oral-seznam-i-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Tento netradiční svátek pochází s Ameriky a v originále se jmenuje „steak and blowjob day“. V překladu tedy: Den steaků a orálního sexu. Původně vznikl jako satirická odpověď na 14. únor, tedy Valentýn, svátek všech zamilovaných. Jedná se o kompenzaci pro muže, kteří mají podobných svátků výrazně méně než ženy.

Zcela přesný původ ovšem není znám. Většina jeho vyznavačů se shoduje, že jeho průkopníkem je DJ Tom Birdsey, který ho navrhl v roce 2002 v pořadu v rockovém radiu WFNX. Dnes je velmi oblíbeným dnem, má dokonce své vlastní oficiální stránky s podrobným návodem, jak provádět bezchybný orální sex či s recepty na perfektní hovězí steak.

Velké oblibě se těší i na Instagramu, kde pod hastagem #steakandblowjob naleznete celou řadu vtipných obrázků či párů fotících si své talíře s pořádným kusem masa servírovaným právě 14. března.

Má mnoho propagátorů i mezi celebritami. V minulosti na Mezinárodní den orálního sexu upozornila například zpěvačka Christina Aguilera, která fanoušky vyzvala k oslavám kontroverzního svátku. Z českých veřejně známých osobností nezůstal pozadu populární moderátor Leoš Mareš.

Samozřejmě má svátek i své odpůrce, především z řad feministek, které ho ve valné většině považují za sexistický a pro ženy degradující. „Muži by neměli dávat kytku na Valentýna s tím vědomím, že jim to za měsíc vrátíme,“ nechala se slyšet diskutující na sociální síti. „Je to trapné a nevkusné,“ připojila se další. Podle feministky Lois Banner v sobě tento den ukrývá strach – muži jsou podle ní vystrašení, protože je ženy překonávají. Aktivistka Michelle Taylor zase míní, že je svátek ztělesněním patriarchálního omezování ženské svobody výběru v sexuální oblasti.

Zdroje: Oficiální stránkyMuži dnes slaví den orálního sexu, Instagram Leoše Mareše,Wikipedia: Steak and blowjob day