Investujte do dobrého kola a procestujte část republiky. Dokonce se můžete do cyklistiky natolik zamilovat, že vám nebude dělat problém vyrazit na kole i do zahraničí. Prvně si však musíte vybrat takové kolo, které vám bude svými parametry vyhovovat.
Samozřejmě cenové rozpětí je široké. Sehnat se dají dámská krosová kola za pár tisícovek i za desítky tisíc korun.
5d010af4ef221obrazek.png
Vybrat kolo není jednoduchý úkol
I když se zdá výběr dámského kola jako banalita, ve skutečnosti se jedná o poměrně náročnou záležitost. Nepřeberné množství modelů vám navíc rozhodování vůbec neusnadňuje. Ujasněte si nejprve, v jakém terénu plánujete jezdit, protože podle toho zvolíte konkrétní typ kola. Nejžádanější jsou horská kola, která zvládnou jak jízdu v náročnějším terénu, tak i po cyklostezkách. V případě, že chcete jezdit jen po asfaltu, jsou pro vás vhodná silniční kola. Cyklostezky, polní cesty a silnice hravě zvládnete na kole krosovém.
I na velikosti záleží
Pro pohodlnou jízdu je nezbytné zvolit správnou velikost rámu. Pokud se v této oblasti vůbec nevyznáte, protože s cyklistikou se teprve seznamujete, raději se poraďte s odborným personálem. Jedině tak vám bude kolo dokonale sedět a vy budete mít ten nejlepší prožitek z jízdy.
Horská kola se rozdělují na hardtail s odpruženou vidlicí a pevnou zadní stavbou a na celopéra, tedy celoodpružená kola.
Nezapomeňte na doplňky
Bezpečnost byste také neměla podceňovat. Bez dámské cyklistické helmy nejezděte nikam, může vám zachránit život. Určitě jste už ne jednou četla o tom, jak byl sražen cyklista na kole. Úrazy hlavy bývají mnohdy fatální.
Už jen stačí najít si tipy na výlety na kole a vyrazit za dobrodružstvím.
 
Reklama