m

Také nemůžete v noci spát, protože je vám horko? Zchlaďte ložnici barvami. Nejlepší volbou budou všechny odstíny moře od temně modrých hlubin po tyrkysové mělčiny. Dejte si je do ložnice a zchlaďte alespoň pocitově svoje tělo.

Nechci opakovat známé klišé, že modrá je dobrá, ale mám pocit, že v parných letních dnech to platí dvojnásob. Modrá ve všech odstínech je ideální pro klidný spánek. Nejen že pocitově ochlazuje, ale má i uklidňující a relaxační účinky.

Ve světlých místnostech s velkými okny se nemusíme bát ani tmavé výmalby. Kdo nemá na takový počin odvahu, může zvolit třeba tmavě modré závěsy, které v horkých dnech dobře zastíní ložnici. Přesně tak to dělají v jižních zemích, kam jezdíme rádi na dovolenou. Čím temnější a uzavřenější bude ložnice přes den, tím chladnější bude přes noc.

K příjemnému spánku vám pomůže i povlečení z přírodního materiálu a v chladivých barvách.

A ještě jeden důvod, proč zvolit právě modrou.

Má mnoho odstínů, které se velmi dobře kombinují. Nejvíce jí to „sluší“ s bílou, další oblíbenou barvou ložního prádla a také se všemi tóny hnědé na nábytku. Takže letní proměna ložnice je více než snadná.

Vyzkoušíte ji? Pro inspiraci klikněte do fotogalerie.

Foto: facebook Veranda a Elle Decoration

Čtěte také:

Reklama