Ačkoliv se finanční odpovědnost mezi českým obyvatelstvem stále zvyšuje, řada lidí se půjčce na dovolenou nebrání. Ta nemusí představovat riziko, jen je potřeba brát v potaz několik důležitých fakt, aby se žadatel o půjčku nedostal do vleklých finančních problémů.

5af4067d32a94obrazek.png

V polovině května je již nejvyšší čas myslet na to, jak strávíte letní dovolenou. Možná máte plán již od ledna, zájezd rezervovaný a vyšetřeny peníze na náklady s ním spojené. Spousta lidí ale teprve přemýšlí, kam se podívají a jak vůbec budou svoji vysněnou dovolenou financovat, a docházejí k zjištění, že ať se snaží sebevíc se svým rozpočtem čarovat, peněz se jim nedostává. V tu chvíli se začne do mysli vkrádat myšlenka na půjčku. Většina odborníků však před půjčkami na dovolenou razantně varuje. Argumentují tím, že pár dní v ráji nestojí za to, abyste pak půjčku spláceli i několik let, a nedejbože se kvůli ní dostali do dluhové pasti. Pokud se ale přece jen rozhodnete, že půjčku na dovolenou využijete, volte jen tu bezpečnou.

Mám na to půjčku splácet?

To, od čeho by se měl každý, kdo chce o půjčku požádat, odrazit, je pevné přesvědčení, zda je schopen finanční závazek včas splácet. Bezúčelová půjčka má stejnou platnost a důležitost jako například hypotéka. Proto je třeba si nejprve vyjasnit, kolik si chcete půjčit a zda jste to schopni splácet. Při nedodržení smluvních podmínek přirozeně naskakují dny v prodlení a s nimi spojené penalizace.

Na druhou stranu rozumíme, že každý má právo na odpočinek a rád by se alespoň jednou podíval do své vysněné destinace. Proto jakmile se pro půjčku jednou rozhodnete a zároveň si plně uvědomíte rizika, která mohou při neodpovědném splácení nastat, doporučujeme se zaměřit na poskytovatele, kteří inzerují akční nabídky půjček přímo pro tyto účely. Příkladem může být půjčka od PROFI CREDIT, která láká klienty v období akce od 1. 5. do 31. 7. na ceny typu letní dovolená v hodnotě 40 000 Kč nebo kvalitní gril za bezmála 18 000 Kč. Celkově rozdá výhry v hodnotě 750 000 Kč.

Důvěřujte jen ověřeným poskytovatelům

Neschopnost splácet není jediným rizikem, kvůli němuž se myšlenka na proběhlou dovolenou může změnit v noční můru. Neméně důležitý je výběr vhodného poskytovatele úvěru. V dnešní době na internetu naštěstí najdete několik srovnávačů, díky nimž vyhodnotíte, který poskytovatel je pro vás ten pravý a s kterým rozhodně nenaletíte. Vždy volte toho, jenž je transparentní a má půjčku bez skrytých poplatků.

Reklama