Podle psychologů totiž většina lidí jednoduše neumí odpočívat. Přinášíme vám 5 ověřených tipů, které vám pomohou připravit se na dovolenou a nastavit všechny smysly na ničím nerušený oddych.
5cdd2d812b1cfobrazek.png
#1 Připravte svoje tělo na zvýšenou zátěž

Naše tělo je cestováním vystavené mnohým nástrahám. Klimatizace v letadle, cestovní nervozita, exotická jídla, sportování a pobyt na slunci mohou nepřipravenému organismu způsobit nemalé problémy. Několik týdnů před odletem je proto vhodné zvýšit příjem vitamínů, hlavně betakarotenu, vitamínu B, C a rovněž probiotik.

#2 Pečujte o své zdraví
Bezstarostná nálada může vést k nepozornosti a snadno vám mohou uniknout varovné signály těla, které na změnu prostředí reaguje citlivě. Přibalte si do kufru léky proti střevním problémům a bolesti a krém na zklidnění spálené pokožky. Léto není jen obdobím, kdy si vychutnáváme slunce a pláže, ale i obdobím, kdy roste riziko bakteriální a kvasinkové infekce, které dovedou znepříjemnit každou dovolenkovou idylu. Samozřejmostí v hygienické tašce by proto měl být i intimní sprchový gel, případně tablety na řešení už vzniklého problému. Sázkou na jistotu jsou například produkty Beliema® od společnosti Idelyn®, které jsou vhodné při obou typech problémů.  „Kvasinkové a bakteriální infekce si u žen, které jimi trpí vyžadují relativně přísný režim – dávat pozor na neprodyšné oblečení a měnit si mokré plavky za suché,“ vysvětluje gynekolog Tomáš Fait. „Důležité je udržet populaci laktobacilů v pochvě, která udrží ostatní škodlivé bakterie ve správném množství - nepřemnožené. Toho můžeme dosáhneme prostřednictvím vaginálně podávaných laktobacilů, které v sobě obsahují Beliema Effect vaginální tablety. Přirozenou mikrofloru můžeme podpořit též používáním Beliema Expert Intim Gelu nebo Krému, díky obsahu prebiotické složky,“ dodává. Původ infekce je často identifikován nesprávně, a tak i zvolená léčba nemusí být účinná. Proto je dobré používat na léčbu produkt, který řeší jak bakteriální, tak i kvasinkovou infekci.
5cdd2d94c3958obrazek.png
#3 Dejte si pauzu od technologií
Namísto surfování na sociálních sítích si přečtete knihu, ke které se nemůžete už od Vánoc dostat. Oddych od technologií prospěje mysli i unaveným očím a pomaže vám utéct z reality, kterou by vám vaši přátelé pravidelně připomínali fotkami z kanceláře a dopravních kolón.

#4 Neplánujte si příliš mnoho aktivit
Snažíte se za dobu pobytu procestovat celé pobřeží, vyzkoušet všechny plážové atrakce, každý večer vyrazit do jiného baru, protancovat noc a od rána obdivovat památky? To je možná důvod, proč se z dovolené vracíte domov unavené a vystresované. Určete si 3-4 hlavní aktivity, které chcete absolvovat a ty si rozložte po dobu celého pobytu. Takto nebudete v časovém strese a zvolený program si můžete upravit podle aktuální nálady.
5cdd2da2acdb3obrazek.png
#5 Nechte svoji mysl oddychovat
Před odjezdem na dovolenou si „vyčistěte“ pracovní kalendář, dokončete rozpracované projekty, oznamte klientům i kolegům svoji nepřítomnost a najděte za sebe zástupce. Poproste kamarádku, aby vám chodila pravidelně zalévat květiny a před odjezdem ukliďte byt, abyste se nevrátili do nepořádku. Jen tak si vaše mysl oddychne a odpoutá od povinností, které by vás mohly zneklidňovat během volných dní.
blobid0.png

LETNÍ S.O.S

Zdravotnický prostředek Beliema® Effect vaginální tablety obsahuje probiotický kmen Lactobacillus acidophilus a kyselinu mléčnou, které pomáhají obnovit a stabilizovat rovnováhu vaginální mikroflóry a zároveň redukovat nepříjemné příznaky vaginálního zánětu, jako je svědění, podráždění, pálení, neobvyklý výtok či nepříjemný zápach.  Naopak kosmetické přípravky intimní mycí gel a uklidňující krém Beliema® Expert obsahují speciální ochrannou prebiotickou složku BioEcolia®, kyselinu hyaluronovou, která podporuje hojení a zvlhčuje sliznici i pokožku. Kromě toho obsahují také kyselinu mléčnou a boritou, které obnovují přirozené vaginální pH, a uklidňující složky aloe vera (gel) a měsíček lékařský (krém). Více na webu www.idelyn.cz

Vědeli ste, že…
93%
žen užívajících přípravky Beliema by produkt doporučilo?*
* Zdroj: Průzkum spokojenosti zákazníků, 2019, CZ&SK, 410 respondentů

Reklama