Ahoj Merylko, píšu k dnešnímu tématu, protože ten obrázek mám pořád před očima a myslím, že na to nikdy nezapomenu.
Píšu o svém dědečkovi, který pro mne mnoho znamenal a znamená. Od dětství mě v podstatě vychovával a myslím, že za všechno co je ve mně dobrého vděčím jemu, Učil mě vážit si rodičů, života a chovat se slušně k ostatním lidem.
Byl mezi námi vždycky zvláštní vztah, který neumím vysvětlit, ale fungoval.
A teď už k tomu obrazu, který mi nikdy nezmizí z paměti. Dědeček byl nemocný a vždy odcházel do nemocnice na určitou kůru, která ho vždycky nastartovala zase na čas do života. Vždycky se vracel z nemocnice a rozdával optimismus. Já jsem tehdy studovala v Brně a když byl v nemocnici, vždycky jsem se za ním před odjezdem do školy stavila a rozloučila se na týden. Vždy vše proběhlo v milé atmosféře, až jednou... Sklonila jsem se nad ním, dala mu obvyklou pusu a on se se mnou rozloučil, ovšem v ten moment mi nějakým signálem došlo, že je to naposledy. Věděla jsem v ten moment, že děda už je unavený životem a vzdává to. Neřekli jsem to žádný nahlas, ale oba jsme to věděli.
Ve středu jsem dostala telegram, že zemřel.
To je poprvé po spoustě let, co to ventiluji takto veřejně, ale ješte pořád mi ta příhoda vhání slzy do očí. Nad dědu nebylo.
 
Nagy
 
--------------------
Milá Nagy, i mě vehnal Tvů příběh slzy do očí....moc krásně a láskyplně napsáno. Díky....Posílám Ti dáreček...
Pište i Vy ostatní, jak vzpomínáte na své prarodiče...náš redakční e-mail redakce@zena-in.cz je tu pro Vás!
 
Krásné úterý všem přeje dnešní editorka
Reklama