Není snad ženy, která by neřešila problém s celulitidou. Estetický neduh v podobě hrbolaté pokožky trápí valnou většinu z nás a bohužel se stává, že na souboj našich těl s pomerančovou kůží mnoho z nás rezignuje. Je nutné házet flintu do žita a zkrátka se smířit se tímto nehezkým údělem, nebo máme nějakou šanci se jí zbavit? To jsme zjistili za vás…

Celulitida je nepřítelem všech žen. Jak jinak si totiž vysvětlit, že nejen že postihuje ženy kyprých tvarů, ale nevyhýbá se ani těm, jejichž postava se blíží ideálům současné krásy? Mezi nositelkami estrogenu si zkrátka nevybírá a právě tento hormon, podpořený navíc častým užíváním hormonální antikoncepce, je jednou z hlavních příčin jejího vzniku – ženské tělo má díky němu tendenci zadržovat tekutiny v tkáních, díky čemuž se škodliviny z našich těl vyplavují mnohem pomaleji, než je tomu například u mužů.

celulitida

Jak tedy můžeme proti celulitidě bojovat? Máme vůbec nějakou šanci? Na to jsme se zeptali dvou odbornic, instruktorky aerobiku a instruktorky plavání

vvv„Přes dvacet let jsem se částečně živila vedením cvičebních lekcí, což zahrnovalo i diskuse na téma celulitida, často přímo v dámské šatně, kde neschováte nic (smích). Upřímně řečeno si myslím – a neříká se mi to snadno, že pouhým cvičením se celulitidy nezbavíte. Samozřejmě, že silnější ženy s větším procentem tuku ji mají viditelnější, ale překvapivě se objevuje i na jinak štíhlých ženách,“ vysvětluje Marcela Macáková, certifikovaná a dlouholetá instruktorka aerobiku.

„Boj s celulitidou, která může být pro někoho velmi obtěžující až bolestivá, zahrnuje konzultace s lékařem (gynekologie, kožní), změnu jídelníčku a pravidelné lymfatické masáže (viz tento článek). Na druhou stranu bych u mírnějších stavů cvičení nepodceňovala a rozhodně se mu věnovala. Pokud budete nějaké pohybovou aerobní aktivitu provozovat pravidelně, zjistíte, že vám přináší skutečně řadu pozitivních účinků, což by bylo vlastně na samostatný článek. Teď si stručně řekněme, že mezi ně patří i zpevnění těla a notná dávka endorfinů, po které už nebudete zkoumat pod drobnohledem každý kousek kůže. Ne nadarmo se říká: veselá mysl, půl zdraví. A v tomto směru pohyb skutečně funguje. To vám potvrdí pět z pěti instruktorů,“ uzavírá své rady se svým typickým optimismem Marcela.

K tématu se vyjádřila i fitness instruktorka a trenérka plavání, Bc. Tereza Mičínová

Celulitida je opravdu bohužel převážně genetickou záležitostí a hlavně, jak už bylo výše uvedeno, souvisí s našimi ženskými hormony. Ženy trpí celulitidou častěji než muži hlavně proto, že v místech, kde se objevuje, (hýždě, stehna) mají mnohem tenčí kůži než muži a více se jim tam ukládají tuky,“ přidává své vyjádření Tereza. Jak si můžeme na mnohých sportovkyních všimnout, ani jim se nevyhýbá. Sport tedy opravdu lékem na celulitidu není! Nechci říci, že by lidé neměli cvičit, ten, kdo má nadváhu, má pak celulitidu daleko výraznější, ale rozhodně se jí pohybem ženy nezbaví. Nejúčinnějším prostředkem jsou peelingy a dostatečný přísun tekutin – neperlivé vody, které podpoří látkovou výměnu a v neposlední řadě svým klientkám doporučuji saunování a otužování se, je to asi nejlepší prostředek proti celulitidě, jaký znám.“  

Tímto oběma dámám děkujeme za odborné rady a ptáme se vás, jak proti celulitidě bojujete vy?

Také bojujete s celulitidou? Máme pro Vás skvělý TIP!

TimeWise Body™Mary Kay představuje TimeWise Body™ Smooth-Action™ Gelový krém proti celulitidě.

TimeWise Body™ Smooth-Action™ Gelový krém proti celulitidě je cílený přípravek, který byl důkladně testován a vyvinut tak, aby poskytoval účinky, které ženy chtějí: méně viditelnou celulitidu a pokožku, která je na dotek napnutá a vypadá pevnější    a hladší. Tento účinný gelový krém obsahující kyselinu glykolovou, kofein, arganový olej, rostlinné a mořské extrakty viditelně minimalizuje neústupnou celulitidu a obnovuje mladistvý vzhled pokožky.

V prodeji je také Smooth-Action™ Masážní kartáč proti celulitidě. Masáž pomocí kartáče zlepší krevní oběh a pomáhá vypnout pokožku. Skvělý doplněk k TimeWise Body™ Smooth-Action™ Gelovému krému proti celulitidě. Do vyprodání zásob.

Skutečné ženy, skutečné výsledky

  • Během nezávislé spotřebitelské studie se žen ptáme nejen na účinky, které zaznamenaly po používání TimeWise Body™ Smooth-Action™ Gelovému krému proti celulitidě, ale také jak na ně tyto účinky zapůsobily. Více než 100 žen, které tento krém používaly po dobu 9 týdnů, dosáhlo těchto výsledků:

zeny

Více najdete na www.marykay.cz

Čtěte také:

Reklama