Toužíte po cestách jižním směrem? Milujete architekturu, stylové restaurace, skvělé obchody, muzea a moře? Vydejte se opět s mou maličkostí do proslulého Katalánska Dnes se zamilujete na první pohled, čeká nás totiž návštěva katalánského města Barcelony.

Věříte-li v lásku na první pohled, pak jste na správném místě! Barcelona si vás totiž okamžitě získá. Tak, jako mě. Sice chvíle svého odpočinku trávím raději v přírodě, ale Barca pro mě hraje prim! Neznám krásnějšího místa, kde byste se mohla toulat po památkách, obdivovat světoznámá umělecká díla, lenošit pod slunečníkem na písečných plážích či nakupovat. Zkrátka v Barceloně si na své přijde opravdu každý. Pojďme se o tom přesvědčit…

Sagrada Familia:

Vaše první kroky v Barceloně nejspíše povedou k její slavné dominantě – k chrámu Sagrada Familia (Svatá rodina) - hlavní stavbě slavného architekta Antonia Gaudího, která však není dodnes dokončená. Práce započaly už v roce 1882, a pokračují i v dnešních dnech. I tak vás ale naprosto ohromí! Uvnitř si můžete prohlédnout neobvyklé stropy a také pestrobarevné skleněné vitráže v oknech hrajících barvami duhy. Rozhodně si nenechte ujít tento nádherný chrám v noci, jeho osvětlení vám dozajista vyrazí dech.

dddd

Muzea

Kromě díla geniálního Gaudího stojí za pozornost i řada muzeí. Vstup do Picassova vám sice trochu provětrá vaši peněženku (činí kolem 14 eur), ale této investice nebudete litovat! Čeká na vás přes 3500 exponátů zaměřených především na nejranější období tvorby tohoto malíře, který několik let svého života právě v Barceloně prožil. Za návštěvu také stojí Národní muzeum katalánského umění, kde můžete obdivovat sbírky katalánských uměleckých děl od středověku až do konce 19. století.

fff


Pláže

Až vás omrzí toulání po kulturních památkách, nechte se ovívat přímořským vánkem na některé z městských pláží, kde najdete veškerý komfort. Pronajměte si lehátko se slunečníkem, zaposlouchejte se do zpěvu racků a relaxujte! Osobně mohu doporučit pláž Platja de San Sebastián ve čtvrti La Barceloneta. Pokud na vás budou tamní pláže příliš přeplněné, vyjeďte si za město, naleznete zde řadu malých oáz klidu, například na Costa Brava, o které jsem se zmiňovala ve svém minulém příspěvku.

ddd

Gurmánský ráj

Jste gurmánská požitkářka? Pak se těšte! Není snad větší romantika, než si po západu slunce zajít do útulné hospůdky na vynikající večeři, například typickou paellu, a jako doplněk si objednat zdejší kořeněné víno. Výbornou paellu pořídíte kolem 10 eur. Katalánská kuchyně je navíc velmi pestrá, převažují zde ryby, saláty, husté polévky, zeleninové směsi. Vřele mohu též doporučit i místní zákusek – crema catalana, tedy vaječný krém s karamelem. Holdujete-li vínu, vaše chuťové buňky budou z katalánských bílých vín z oblasti Priorato a Pendés v sedmém nebi.

fff

Nákupy

Nevyrazit v Barceloně do tamních obchodů by byl hřích! Světoznámá městská třída La Rambla je jistě nejrušnější a zažijete zde neopakovatelnou atmosféru. Tento široký bulvár snad nikdy nespí, potkáte zde řadu cizinců, ale i potulných umělců – těšit se můžete na malíře, žongléry, kouzelníky a mnohé další. Ulicí La Rambla pohodlnou chůzí dojdete k barcelonskému přístavu Port Vell, který byl vybudován před olympijskými hrami v roce 1992 v rámci programu přeměny města. Součástí přístavního komplexu je obchodní centrum Maremagnum se spoustou obchodů, barů, restaurací a obřím mořským akváriem. Zajímavostí je, že se tento komplex nachází na umělém poloostrově a abyste se k němu dostala, musíte přejít dlouhý visutý most.

fff


Parky

Až se vám zachce zeleně, neváhejte a navštivte tamní parky. Osobně jsem zde trávila většinu svého volného času, než jsem se opět vydala provádět své české klienty. A i oni byli z barcelonských parků nadšení! Z mnoha městských oáz klidu je nejkrásnějších Parc Güell, jehož realizaci má na svědomí proslulý Antonio Gaudí. Leží mimo hlavní centrum, na pahorku, ze kterého je úžasný výhled na celé město. Rozlehlou zelenou plochou je také Parc de la Ciutadella, kde můžete obdivovat jezírka, krmit kachny, zaveslovat si na lodičkách nebo uspořádat piknik.

fff

Camp Nou

I když nepatříte mezi fotbalové fanoušky, návštěvu největšího fotbalového stadionu Evropy a domácího hřiště mého milovaného fotbalového klubu FC Barcelona si nenechte ujít! Strefíte-li se navíc do data zápasu domácích kluků, vězte, že to bude nejen pro vaší testosteronovou polovičku životní zážitek!

vvv

Barcelona je zkrátka pohádkovým městem a vy se tam budete také tak cítit! VIVA BARCA!

 Čtete také:

Reklama