Klasická turistika samozřejmě nezaniká, nicméně ruku v ruce s tím, jak lidem ubývá volného času, dochází částečně k její přeměně. Do hor se vkrádá rychlost v podobě trailového běhání, které ovšem nevyhovuje každému. Motivací není pro většinu závod, ale trénink, s nímž dosáhnete fyzické kondice a pohody. To vše spojené s pohybem venku, v přírodě, na horách.
5f477ce475c61obrazek.pngTěžké pohory nahrazuje v posledních letech trailová obuv, běžecké kraťasy střídají trekingové kalhoty. Túry se zkracují, aby se vešly do času, který chce člověk strávit po práci venku aktivním pohybem.
Tento trend vnímají rovněž výrobci outdoorového vybavení a německý výrobce holí LEKI dokonce přichází s novou kategorií holí Cross Trail, která se zaměřuje právě na podporu těch, kteří si rádi v přírodě zvednou tepovku a občas se třeba proběhnou v kopcích. Takové, kteří hledají lehkou a spolehlivou oporu pro rychlý pohyb v jakémkoliv terénu.
5f477cff1ebf8obrazek.png

A nejde jen o oporu. Rychlá chůze nebo běh s holemi je totiž téměř o 50 % efektivnější než bez holí. Zapojí se totiž větší množství svalů, vydá více energie a fyzická aktivita má pro tělo efektivnější dopad. Při zapojení více svalů navíc každý sval zkonzumuje v každém kroku méně energie a lze tak vydržet mnohem více než obvykle. Váha je rozprostřena jak na nohy, tak i na ruce, čímž se šetří kloubní aparát. A v neposlední řadě – v těžším terénu znamená pohyb s holemi rovněž bezpečí. Žádný seběh tak již nebude překážkou.
5f477d08bd18bobrazek.png

Hole kategorie Cross Trail jsou k dispozici jak v lehčí karbonové variantě (LEKI MCT 12 VARIO CARBON), tak i v hliníkové verzi (MCT VARIO TA), která je ovšem o pouhých 50 g těžší (250 g). Všechny hole jsou vybaveny systémem uchycení poutka k holi Cross Shark, který kombinuje rychlé uvolnění poutka z hole s pohodlným hikingovým madlem. Samozřejmostí je jednoduchá ovladatelnost skládání hole a také odolný hrot převzatý z modelů určených pro trail running. A jak bývá zvykem, LEKI nezapomíná ani na dámy. Oba modely jsou k dispozici i v kratší dámské variantě.

Cross Trail hůl LEKI MCT VARIO TA WOMEN
5f463d6f42488obrazek.png

Dámská verze hole spadající do nové kategorie LEKI Cross Trail pro ty, kteří se chtějí pohybovat v horách rychle. Pro ty, kteří mění pohory za trailovou obuv a trekové kalhoty za běžecké šortky. Lehká hůl z vysokopevnostního hliníku vybavená systémem Cross Shark umožňující rychlé odepnutí poutka při zaručení stoprocentní opory. Super jednoduchý systém nastavování Speed Lock 2 snadno ovladatelný i v tlustých rukavicích při vlhku, ledu a sněhu. Váha pouhých 249 g. Hůl, se kterou budete v horách opravdu rychlí.

A co více je potřeba? Skoro nic. Jen se vhodně obléknout a zvolit správnou obuv. Pro rychlý pohyb v horském terénu třeba speciální trailovou obuv od Mizuna. Zkusit můžete třeba Mizuno Wave Daichi, která je pro případ, že budete chtít do terénu vyrazit v dešti, k dispozici i ve verzi s goretexovou membránou. Je čas vyrazit. Pohyb v přírodě a horách nebyl nikdy jednodušší!

Více na SHOP.LEKI.CZ
5f463d89edf9cobrazek.png

Reklama