Jaro klepe na dveře a není nadto odlehčit náš běžný jídelníček. Přinášíme vám jednoduchý recept na smoothie s lesním ovocem a bez cukru, který pro nás připravila Elly. Smoothie si můžete dát jako osvěžující snídani nebo dopolední svačinu, krásně vás zasytí a nabije dobrou náladou.

smoothie

SMOOTHIE S LESNÍMI PLODY

  • 250 g mražené směsi lesních plodů
  • 2 banány
  • 400 g kefírového mléka
  • 2 lžíce medu
  • 1 lžíce rozpustné vlákniny

Banán nalámejte na kousky a spolu s dalšími surovinami dejte do výkonného mixéru. Rozmixujte úplně dohladka. Tato směs je poměrně hustá. Když do ní přidáte ještě lžíci chia semínek a necháte ve sklenicích pár hodin v lednici, vznikne vám svačinka na lžičku.

Kdo má raději řidší smoothie, může přidat ještě trochu vody.

Podávejte pěkně vychlazené.

smoothie

Náš tip:

 

Náš tip na kvalitní mixér: Vyzkoušejte Mixér Blend-X Pro

Když značka Kenwood vyvinula tento zcela nový mixér, měla na zřeteli především jgjhsílu, výkon a univerzálnost. Blend-X Pro daleko přesahuje to, co byste očekávali od běžného mixéru. Je to nejsilnější a nejinteligentnější mixér, který Kenwood kdy vytvořil. 

Benefity mixéru Blend-X Pro – co můžete ocenit?

MultiZone nože - nože jsou uspořádány ve třech úrovních, takže více čepelí je častěji v kontaktu s více potravinami. Výsledkem je skvělé mixování, sekání a drcení.

ThermoResist mixér - speciálně upravené sklo odolává teplotním šokům a umožní mixovat studené i horké suroviny.

Výkon mixéru je 1400W a dosahuje precizních výsledků. Při práci s mixérem můžete využít možnost změny rychlosti a velmi snadno ji ovládat. Mixér nabízí šest přednastavených programů: oblíbené smootie, polévky, drcení ledu, jemné sekání, automatické opláchnutí nádoby mixéru. Nádoba (džbán) lze nasadit ve čtyřech různých pozicích, což ocení praváci i leváci. Pokud si budete dělat smootie nebo sorbet, určitě využijete praktické míchátko, které je součástí mixéru. I čištění je snadné, nože snadno vyjmete ven. Nebude vám překážet ani kabel mixéru, můžete jej uschovat nebo zkrátit díky prostoru, který je na to ve spodní části určen. Líbil by se vám tento mixér? Více informací se dozvíte na stránkách ZDE.

Reklama