Na novoroční předsevzetí není nikdy pozdě! Těžší bývá v píli vytrvat. Máme pro vás pár dobrých tipů, jak se vám to podaří.

Potřebujete se domluvit na dovolené, získat vysněné zaměstnání, nebo zlepšit prospěch ve škole? Pak je nejvyšší čas začít na tom pracovat. Důležité ale je zvolit správný postup. Pokud máte skutečně pevnou vůli, může se vám to podařit i doma, s učebnicemi pro samouky a věčné začátečníky, jak se často nazývají. Jestliže to ale se studiem myslíte vážně, ale máte problémy svá předsevzetí dodržet, pak je nejlepší volbou zvolit profesionální jazykový kurz.
5c4ee877a49e8obrazek.png

Jaký kurz je pro vás vhodný?
Hned na začátku je vhodné zamyslet se nad tím, zda potřebujete zlepšit jen konverzaci, nebo chcete procvičovat i psaní, a k čemu vám bude angličtina užitečná. „Jiný kurz je vhodný pro někoho, kdo angličtinu využije při konverzaci na dovolené a jinou cestou by se měl vydat ten, komu anglický jazyk pomáhá při jeho práci,“ říká Lucie Bechná z jazykové školy Helen Doron English.

Kolik máte času?
Zvážit byste zároveň měli i množství času, který chcete a můžete zdokonalování se v cizím jazyce věnovat. Platí, že čím častěji budete s jazykem v kontaktu, tím lépe. Neznamená to však, že bude nutné do kurzů docházet třikrát týdně. Moderní kurzy umí kombinovat osobní účast na výuce s poslechem a procvičováním v domácím prostředí.

Ve dvou se to lépe táhne
Každé předsevzetí se lépe plní, když máte parťáka. Zcela jistě kolem sebe máte plno přátel nebo známých, kteří jsou na tom podobně jako vy. Přihlaste se společně a vzájemně se podporujte a motivujte.
Další možností je dát si za cíl zdolání jazykové zkoušky libovolné náročnosti. Pokud se k takové zkoušce přihlásíte a zaplatíte si ji, budete jistým způsobem donuceni se na zkoušku připravit. Někdy se například rodiče starších dětí domluví nebo uzavřou sázku, že se společně budou připravovat na získání nějakého jazykového certifikátu. Pak soutěží, kdo dosáhne lepšího výsledku.
blobid0.png

Sami, nebo ve skupině?
Mnoho lidí váhá, zda zvolit skupinovou nebo individuální výuku angličtiny. Každá z nich má přitom něco do sebe. „U dětí je jednoznačně vhodnější skupinová výuka s proškoleným učitelem. Dospělí však mají na výběr. Každému vyhovuje něco jiného,“ uvádí Lucie Bechná.

Nejintenzivnější bývá obvykle individuální výuka. V takovém případě může lektor operativně reagovat na požadavky klienta. A pokud narazí v průběhu lekce na nějakou slabinu, mohou na ní začít ihned pracovat, což ve skupinové výuce většinou možné není.

Naopak při skupinové výuce těží účastníci kurzů právě ze skupinové práce. Studenti takových kurzů se navzájem motivují k lepším výkonům. Když zrovna nejsou na řadě s mluvením, zapojují více sluch, což také znalosti jazyků zdokonaluje. Ovládnutí jazyka totiž souvisí s různými dovednosti – s mluvením, psaním, porozuměním mluveného či psaného textu. To vše vyžaduje trénink na více frontách.
5c4ee88d3b19bobrazek.png

Vsaďte na odborníky
Neméně důležité je zvolit kvalitní a prověřenou jazykovou školu s propracovaným vzdělávacím programem. Takový má například Helen Doron English (HDE). Je založen na stejném principu, na jakém se děti učí svůj rodný jazyk. Díky opakovanému poslechu podkresových nahrávek a pozitivní podpoře při upevňování svých jazykových znalostí se studenti angličtinu učí stejně přirozeně jako svou mateřštinu.
V České republice se metodou Helen Doron vyučuje od roku 2004. V rámci celé republiky společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., coby Master Franchisor, spravuje více než 80 poboček, do kterých aktuálně dochází asi 8 000 studentů. Další děti pak navštěvují speciální kurzy v mateřských a základních školách. V celé republice tak chodí do kurzů okolo 9 000 dětí a studentů.
5c4ee8b8d231dobrazek.png

Více na www.helendoron.cz

Vzdělávací program Helen Doron English (HDE), jehož výhradním distributorem v ČR je společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., je již více než 30 let úspěšně využíván ve více než 35 zemích světa a je určen dětem od 3 měsíců do 19 let.
Kurzy Helen Doron English jsou založeny na stejném principu, na jakém se děti učí svůj rodný jazyk. Díky opakovanému poslechu podkresových nahrávek a pozitivní podpoře při upevňování svých jazykových znalostí se děti angličtinu učí stejně přirozeně jako svou mateřštinu.
Program Helen Doron English čítá 10 let návazné výuky pro mladší děti a další 4 roky výuky pro náctileté.
Výukové materiály zahrnují mimo jiné řadu online aktivit: online herní portál, exkluzivní YouTube kanál, vlastní rádiové vysílání, hry v mobilních zařízeních apod.
V České republice se metodou Helen Doron vyučuje od roku 2004. První ze vzdělávacích center bylo otevřeno v září 2004 v Opavě a v současné době do něj dochází asi 280 klientů. V rámci celé republiky společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., coby Master Franchisor, spravuje více než 80 poboček, do kterých aktuálně dochází asi 8 000 studentů. Další děti pak navštěvují speciální kurzy v mateřských a základních školách. V celé republice tak chodí do kurzů okolo 9 000 dětí a studentů. V meziročním porovnání se daří navyšovat počet studentů HDE o 7 až 11 procent.
V rámci studia v jazykových školách Helen Doron English mohou účastníci kursů absolvovat cambridgeské zkoušky. V roce 2018 získala česká výuková centra Helen Doron English od společnosti Cambridge AssessmentEnglish za kvalitu a celkovou úroveň prováděných zkoušek nejvyšší možné hodnocení „Excellent“.

Reklama