Prosím tě, hlavně mě nefoť – bývá častá věta, kterou slýcháme na různých oslavách, večírcích, dovolených. A co teprve povinné fotografování na pas či občanku? Většina z nás se shodne, že na fotkách vypadá příšerně. Ztuhlý výraz, nepřirozený úsměv, vystrčené břicho, zavřené očí. Takhle že mě vidí ostatní? A to jsem si doposud myslela, že mi to ve skutečnosti docela slušelo...

Pokud toužíte mít takové fotky, kde se budete sama sobě líbit a dokonce budete mít chuť je ukazovat svým kamarádům a příbuzným, svěřte focení profesionálovi a žádejte styl Glamour. Je to fotografický žánr, který se snaží zachytit krásu, půvab a přitažlivost ženského těla. Hlavními atributy jsou erotično, sexuální napětí, smyslnost, nejde však o akty. Žena je více či méně oblečená, choulostivé partie bývají zakryty. Cílem takové fotografie je najít a zvýraznit to, co je na ženě nejkrásnější. S argumentem, že Vy krásná nejste, u fotografů profesionálně a úspěšně pratikujících tento styl, neuspějete.

perly

Fotografie: www.sarka-tothova.cz

Fotografování ve stylu Glamour se stalo v poslední době velkým hitem. Ženy si ho maximálně užívají. Díky Glamour se můžete cítit výjimečně a sebevědomě, stačí pouze překonat počáteční rozpaky a vžít se do nové role. Okusíte práci modelky, zažijete nepoznaný pocit hvězdy v záři reflektorů. Vyzkoušíte si oblečení a líčení, které se běžně nenosí. Podnítíte v sobě potlačenou smyslnost, skrytou dravost, probudíte v sobě dřímající šelmu. A třeba jako Barča můžete pak svými dokonalými fotografiemi překvapit svého partnera v podobě originálního dárku k výročí, narozeninám či Vánocům: Chtěla jsem fotky pro mého přítele. Z fotek byl úplně vedle a radost jsem měla i já. Prostě super. Skvělé focení, perfektní výsledek.“

korzet

Fotografie: www.sarka-tothova.cz

Na co si dát pozor

Nabídek Glamour fotografie je víc než dost. Jak poznat tu pravou? Jak se nezklamat? Je jasné, že v tomto případě platí dvojnásob - pečlivě vybírat. Svléknout se a uvolnit před cizím člověkem, obzvlášť mužem, není snadné ani bezpečné. Poptejte se proto u kamarádek, projděte diskuze na internetu, pozorně pročtěte reference a doporučení. Fotogalerie na stránkách vašich předvybraných fotografů vám také mnoho napoví. Ideálně pak navštivte jejich ateliér osobně.

Brněnská fotografka Šárka Tóthová navodí příjemný a uklidňující pocit již na svých webových stránkách: „Setkáte se s příjemným domácím prostředím a trpělivostí, takže stydlivější povahy se vůbec nemusí bát. Ke svým zákazníkům přistupuji profesionálně, vše vám vysvětlím a celou dobu si s vámi budu povídat, čímž odpadne počáteční ostýchavost.“

A reference jejích zákaznic jí dávají za pravdu: Chtěla bych Šárce poděkovat za krásné odpoledne, moc jsem si to užila. Jednalo se u mě o první focení a nevěděla jsem, co mě čeká, ale byla úžasná. Přivítala mě s úsměvem na tváři a od začátku jsem měla pocit, že jsem na návštěvě u kamarádky, což bylo super. Krásně mě nalíčila, poradila s výběrem modelů. Během focení byla skvělá atmosféra, moc jsme se se Šárkou nasmály, a když po mě chtěla vážnou tvář, byl to občas problém. Pokud někdo váhá, mohu ji jen doporučit….“ hodnotí fotografku spokojená zákaznice Renča.

Renata

Fotografie: www.sarka-tothova.cz

Jak se připravit

Dobrý fotograf vám jistě ochotně a podrobně popíše, jak bude u něj focení probíhat, na co se máte připravit, jaké oblečení a boty si vzít. Jak se máte nalíčit a učesat. Jak sladit barvy, které z nich jsou vhodné a které určitě nebrat. Možná přidá i pár tipů, jak doma před zrcadlem natrénovat úsměv a pózování. V některých ateliérech mají dokonce vlastní bohaté zásoby šatů, bot, doplňků, šátků rekvizit a často vám i zprostředkují šikovnou kadeřnici a kosmetičku, která vás na focení dokonale připraví.

focení

Fotografie: www.sarka-tothova.cz

„Snažím se vždy vyjít vstříc požadavkům klienta, tak aby byla výsledná fotografie co nejvíc dle jeho představ. Ale také se snažím vám poradit, abyste na fotkách vypadali co nejlépe“, prozrazuje fotografka Šárka recept, jak dosáhnout oboustranné spokojenosti.

Jak fotografování probíhá

Nejčastěji nabízenou službou je jedna až dvě hodiny pózování a focení se dvěma až třemi variantami oblečení. Cena se pohybuje většinou v rozmezí 1500-2000 Kč a je závislá na počtu a formátu výsledných fotografií v elektronické a papírové podobě a náročnosti požadovaných úprav, tzv. retuši, nebo i rychlosti zpracování.

Výsledné fotky jsou ty nejkvalitnější z profesionálního hlediska a nejkrásnější z pohledu vašeho, drobnými úpravami pak vypilované k dokonalosti. Stačí je jen zabalit do dárkové krabičky, převázat červenou mašlí a věnovat svému muži (třeba s lahví šampaňského). Fotografie si můžete také nechat zarámovat,  vytvořit z nich kalendář, fotoknihu, album, foto book (profesionální portfolio fotografií), plakát... možností je spousta. A věřte, že si je budete chtít prohlížet znovu a znovu a nebudete se moct na sebe vynadívat. A pravděpodobně se budete chtít nechat fotit znovu...

„Zážitek z toho, že jsem se na chvilku mohla stát modelkou, mě bude provázat asi ještě hezky dlouho,“ dodává Petra.

Čtěte také:

Reklama