Milujete hory a jste vyznavačkou nevšedních zážitků? Co takhle strávit svou dovolenou nebo třeba jen jednu noc v oblacích? Máme pro vás cestovatelské tipy, kvůli kterým nemusíte opustit hranice naší krásné vlasti…

Milujte cestování a říkáte si, jaký by to byl pocit strávit jednu noc nebo například celou dovolenou co nejblíže nebi? Nemusíte zoufat, na střechu světa do Himalájí vás nepoženeme, bohatě si vystačíte s naší krásnou českou kotlinou a našimi slovenskými sousedy. Stačí vyrazit na nejznámější české televizní vysílače Ještěd a Praděd, které nabízejí všem turistům úchvatný zážitek v podobě ubytování v oblacích...

Nezapomenutelné chvíle na nejvyšším bodě Česka, který najdete na Moravě!

Pokud si myslíte, že vás nyní odkážeme na nejvyšší horu Česka, Sněžku, pak jste na omylu. Chcete-li se totiž nacházet na nejvyšším bodě v republice, musíte se vypravit do Jeseníků. Nejvyšší vrchol těchto hor, Praděd, totiž díky svému majestátnému vysílači, který ční do nadmořské výšky 1 637,5 m.n.m, převyšuje vrchol nejvyšší hory České republiky o celých 17,5 metrů.

fff

Nocleh na Pradědu se tak pro milovníky horských vrcholů jistě stane jedním z životních zážitků. Rozhled, který prostory hotelu a turistické ubytovny nabízejí, uchvátí srdce snad každého nenapravitelného romantika i dobrodruha. V prostorách vysílače na Pradědu navíc naleznete restauraci, která nabízí znamenité české pochoutky a velmi příjemně vás navnadí na večerní pozorování hvězd, které vás budou doprovázet na každém vašem kroku, dokud se nevydáte do říše snů.

fggg

  • Více informací o ubytování na nejvyšším bodě Česka naleznete zde.

Posnídejte nad oblaky ve stavbě století

Nejen Morava, ale též i severní Čechy se mohou pyšnit svým dech beroucím vrcholem – je jím známý televizní vysílač Ještěd, který byl navržen architektem Karlem Hubáčkem a ve kterém naleznete originální zakázkový nábytek ve funkcionalistickém stylu. Ještěd je nejen symbolem Libereckého kraje, ale svou unikátní polohou v 1012 metrech nadmořské výšky též dominantou celých severních Čech. Pro svoji jedinečnou architekturu získal Perretovu cenu, stal se národní kulturní památkou a taktéž stavbou století.

ccc

Ubytovat se zde můžete v  krásném tříhvězdičkovém hotelu, který má kapacitu 59 lůžek, a taktéž si užít příjemné posezení v restauraci nad oblaky, jejíž kapacita je 190 míst. Budete-li už romantickými výhledy syti, užijte si četných lyžařských sjezdovek, které se v okolí nacházejí.

dddd

  • Více informací o Ještědu naleznete zde.

Tip pro dobrodružné povahy: Spacáky s sebou!

Je pro vás ubytování na českých televizních vysílačích malým adrenalinem a před sterilním hotelovým prostředím dáváte přednost divočině ve spacáku? Pak se vypravte k našim slovenským sousedům, konkrétné do Nízkých Tater, kde se vypíná jeden z nejkrásnějších vrchů a slovenských symbolů, Kráľova hoľa, dosahující 1 948 metrů nad mořem. Jako na dlani jsou odtud vidět rozervané štíty Vysokých Tater, prakticky všechna pohoří východního Slovenska a za dobré dohlednosti i ukrajinské Karpaty a rumunské pohoří Rodna. Přenocovat zde můžete v budově televizního vysílače, kde je k dispozici malá místnost, sloužící všem turistům, kteří touží zažít ten pravý vysokohorský adrenalin. Vybavení si však budete muset donést vlastní, karimatka a spací pytel jsou samozřejmostí.

dddd

  • Více informací o ubytovně a možnostech zdejších treků naleznete zde

Čtěte také:

Reklama