Již podruhé vyjíždějí dentální hygienistky do vybraných nákupních center v České republice, aby vysvětlovaly a předváděly, jak správně pečovat o zuby. Chcete se od nich dozvědět zajímavé informace?

Setkat se s nimi je možné v rámci projektu Signal Škola dentální hygieny, který je zaměřen na osvětu široké veřejnosti v oblasti správné péče o ústní dutinu. Dentální hygienistky se na zájemce těší poslední tři soboty v září v Praze v Centru Černý Most, v brněnském nákupním centru Královo Pole a v obchodním centru v Plzni – Borských Polích.

V obchodních centrech budou dentální hygienistky mezi 11. a 15. hodinou přednášet zájemcům o zásadách správné ústní hygieny, na maketách a nákresech ukážou správnou techniku čištění zubů a jsou připravené odpovídat na individuální otázky posluchačů. Součástí programu je i anketa, jejímž cílem je zjistit, jakým způsobem a jak kvalitně lidé v současné době pečují o své zuby a ústa.

Již první ročník projektu Signal Škola dentální hygieny, který se konal na podzim roku 2005, ukázal, že podobné aktivity jsou potřebné. Podle Lucie Ovčinikov, prezidentky Asociace dentálních hygienistek, u nás není znalost základních zásad zubní hygieny na příliš vysoké úrovni a je nutné veřejnost i nadále v této oblasti pravidelně a systematicky vzdělávat. „Při prvním ročníku jsme se mnohokrát setkali například s mylnými názory, že zubní choroby jsou dědičné. Sklon k vyšší kazivosti nebo parodontitidě sice může být dán geneticky, nicméně důsledná zubní hygiena je základem dobré kondice zubů i dásní.“ Velmi škodlivá je podle Lucie Ovčinikov také pověra o tom, že mléčné dětské zuby se nemusí čistit. Naopak je vhodné s pravidelným čištěním chrupu u dětí začít co nejdříve a důsledně dbát o to, aby děti považovaly péči o zuby za každodenní samozřejmost.

Značka Signal si již na začátku působení na českém trhu vzala za své šíření osvěty v oblasti ústní hygieny. Signal Škola dentální hygieny navazuje na známý projekt Signal Dentibus, který běží letos již desátým rokem.  Výsledky šetření uskutečněného v rámci projektu Signal Dentibus ukazují, že informace o správných zásadách ústní hygieny je vhodné a potřebné směřovat na širokou veřejnost. To bylo důvodem vzniku nového projektu, jehož cílem je dále zvyšovat povědomí o správné péči o zuby.

TERMÍNY A MÍSTA KONÁNÍ ŠKOLY DENTÁLNÍ HYGIENY
                        

16. září             Praha, Centrum Černý Most

23. září             Brno, Nákupní centrum Královo Pole (Tesco)

30. září             Plzeň, Nákupní centrum Borská Pole (Tesco)

Reklama