Srdečně vás zveme vás v sobotu 9.12. 2006 od 17 hodin do pražského klubu Matrix na Cože?! koncert, jehož výtěžek bude věnován na výstavbu víceúčelového centra v keňské vesnici Miwani. Přijďte se pobavit a zároveň pomoct lidem, kteří to potřebují!

 

 

 

 

Miwanská továrna na cukrovou třtinu, která dávala práci většině zdejších obyvatel, byla před více než deseti lety zavřena. V současnosti mají místní obyvatelé obrovské problémy s nezaměstnaností, nedostatkem peněz, jídla i vzdělání. Již čtvrtým rokem zde probíhají humanistické projekty: dobrovolníci pořádají kurzy alfabetizace, zřídili malé zdravotní centrum a pomáhají sirotkům.

Zdárně se sem rozšířil projekt adopce afrických dětí na dálku, založil se fotbalový tým pro mládež apod. Nájemné za místnosti, kde momentálně sídlí provizorní učebna a zdravotní centrum, je ovšem velmi vysoké a finance nestačí. Nedávno proto vznikl projekt víceúčelového centra, který počítá s prostorem pro všechny nejpotřebnější aktivity: zdravotní centrum, školku, školu, dětské hřiště i kurzy alfabetizace pro dospělé.

Zřízení centra by významně napomohlo rozvoji vesnice. Cílem projektu není krátkodobá finanční pomoc chudším státům ze strany těch bohatších, jak se to často děje. Jde především o motivaci místních obyvatel, aby se sami snažili o změnu své současné situace.

Program:
- vystoupení kapel
- promítání videa
- výstava a aukce fotografií z Keni
- prodej afrických výrobků v rámci Fair Trade
- tombola

Podrobné informace: www.cozekoncert.wz.cz

Vstupné: 150,- Kč


Přijdete podpořit dobrou věc, ženy-in? A poslechnout si zajímavou hudbu (jména kapel najdete na plakátku)?

redakce@zena-in.cz
 

Reklama