Snad jen hodně malé procento dětí netouží po psím kamarádovi. Snad jen malé procento rodičů neřeší otázku – pořídit, či nepořídit. Výběr se pochopitelně musí podřídit velikosti bytu a podmínkám pro chov.

V panelovém sídlišti je jasné, že se výběr patrně zúží na kapesního psíka - čivavu nebo jorkšíra. Případně jejich plyšovou verzi...

 

Po smrti naší fenky německého ovčáka mým dcerám chybí pes, a tak jsem také postavena před volbu. Znovu ovčáka? To ne protože bych to srovnávala a druhá taková Ladyna se prostě už nenarodí.

Tak tedy něco úplně jiného.


Narazila jsem na chovatele Flat Coated Retrievera. Ještě štěňátko doma nemáme, ale už ho známe. A hlavně i rodiče. Skutečně se jedná o báječné psy. Rodina chovatelů má tři malé děti a psi jsou milionoví – taková zkušenost je pro mě velmi cenná. Pro rodiče, kteří stojí před rozhodnutím, je Flat Coated Retriever tip ode mne.

 

Podle chovatelů je toto plemeno jednou z nejbezpečnějších variant k dětem. Má nekonfliktní povahu. Je optimistický, hravý a velice inteligentní. Miluje děti, vodu a pohyb.

Reklama