Cestovat se dá různě, dokonce i po kolejích a světe div se, naše malá země nabízí hned několik druhů železniční přepravy. Od supermoderních vycíděných rychlovlaků EuroCity, přes téměř vždy plné rychlíky, po klidné motoráčky. Jak se jimi přepravovat, co si vzít na sebe a jak být ve vlaku okouzlující a možná narazit na dokonalého prince?

Jste dáma, milujete lodičky na jehlách značky Salamander, skvělé jídlo ve vybraných restauracích, budujete úžasnou kariéru. Cestujete pouze manažerskými vlaky s příplatkem, neb vy si to můžete dovolit. Ano, právě tato žena patří do vlaků EC, případně, když by slevila ze svých požadavků, tak do kategorie Expres. Právě tyto vlaky jezdí vždy na čas nebo s maximálně hodinovým zpožděním. Buďte tak trochu snob a uvelebte se v pohodlných sedačkách, v některých soupravách mají dokonce posuvné opěradlo vaší hlavy a šíje. Zde potkáte stejně úspěšné a upravené muže, kteří již vědí, co chtějí. Znalost světových jazyků je samozřejmost, ale neházejte flintu do žita, i ruština se může hodit.

Rychlíky, případně Expresy, jaký je mezi nimi a jejich osazenstvem rozdíl? Vlaky s označením Ex nejsou ničím jiným než známé InterCity, soupravy, ani trasy se nezměnily, jen odpadl příplatek. Rychlíky jsou z hlediska komfortu o třídu níže, navíc asi ani mezi ukrajinskými dělníky, kteří se intenzivně posilují vodkou, nechcete cestovat. Takže rozumné spojení kvality a ceny jsou expresy, zde se hodí ležérní komplet, klidně i kostýmek. Jen musíte počítat s tím, že ne vždy se najde volné místo a ne každá toaleta bude čistá. Takže to chce trochu trpělivosti a síly. Ale dlouhé cestovaní přímo vybízí k tomu, abyste začala hovor, třeba o počasí. Hlavně buďte uvolněná.

Ne všude se dostanete pohodlným expresem, pak je nutné vzít za vděk rychlíkem. Připravte se na vagóny z dob reálného socialismu, bohužel i na muže, kteří věří, že baloňák a oranžová kravata je stále in. Ale i obyčejný rychlík má své výhody, zvláště pak v pátek nebo v neděli. To cestují především studenti, navíc vlaky bývají dost narvané, tak máte k lidem jaksi blíž. Jen není radno se takto transportovat v parném létě. Ne všichni mladí inteligenti znají slovo antiperspirant. Pak i otrlejší jistě zvolí klidnou a hlavně voňavou samotu. Na sebe si můžete vzít prakticky cokoli, rychlík je vlak lidu. Navíc studující jsou zvyklí na ledacos, takže i vaše oranžové šaty s fosforově zelenými květy mohou působit velmi šarmantně.

Cíl vaší cesty je drobný a na mapě snadno přehlédnutelný? Inu, zbývá osobní vlak, čili osobáček. Samo vedení železnic myslelo na sbližování lidí, proto při modernizaci pořídilo vagóny německé výroby, kde do prostoru, který je určen čtyřem dospělým osobám, se vejdou ztěží dvě s parametry vyžlátka. Avšak sedačky jsou z koženky, takže po delším časovém intervalu dokážete i na tak malém prostoru předvést břišní tanec. Uznejte sama, že toto nenechá žádného muže na pokoji. Oblečte se hlavně pohodlně, čas v osobáčku ubíhá podle svých specifických pravidel.

Ještě existují motorové osobní vlaky, opět z časů již minulých. Klidně flirtujte s průvodčím, ano i na železnici pracují přitažliví muži. On se vám bude s radostí věnovat, neb kontrola jízdenek v motoráku zabere chvilku. Avšak v těchto vlacích jezdí babky s husou nebo králíkem v podpaží, to sice není žádná konkurence, ale stejně taková hovorná vesnická žena může veškeré vaše erotické snahy překazit monologem o neschopnosti své snachy. Prostor v motoráku je otevřený, tak se není před jejím protivným hlasem kam schovat.

Cestujte s klidem a rozvahou. Užijte si to. Buďte femme fatale i v motorovém osobním vlaku. Zapomeňte na luštění křížovek nebo pletení, lákání zajímavého muže je mnohem příjemnější. Šťastnou cestu, milé dámy!
Reklama