V dnešní době světu vládne internet, a tak se není čemu divit, že i v seznamování se čím dál tím více těší oblibě hledání toho pravého či pravé právě přes internetové seznamky. Sice s sebou nesou i určitá rizika, ale... kde rizika nejsou, když jde o vztahy?

Lásku si nelze vynutit ani vyloudit lichotkami, přichází sama, nehledaná, nečekaná, nežádaná.
Pearl S. Buck

Většina z nás už jistě měla nějaký ten profil na jedné z X seznamek, nebo má alespoň zkušenost ze svého okolí, kdy se někdo z přátel seznámil přes internet. Někdo má jen dobré zkušenosti, jiní naopak jen ty špatné, protože spousta profilů na seznamkách jsou tzv. fake. Nebo zde můžete narazit na profesionálního nevěrníka, který v tom umí opravdu chodit a zamotat někomu hlavu je pro něj „brnkačka“. Je jasné, že ti, co mají profil na seznamce, se snaží upoutat pozornost a ukázat se v tom nejlepším světle, jenže ne vždy je to správně zvolená forma. Online seznamovací agentura eDarling se zeptala se v průzkumu 525 uživatelů na jejich poznatky ohledně nedostatků online profilů. Co zjistili?

asd

Jakou fotkou se prezentovat?

Vždy, když si zakládáme nějaký nový profil na internetu, chceme vypadat co možná nejlépe a dlouho vybíráme tu správnou fotku. Tu, na které vypadáme hubenější, naše pleť je bezchybná, prostě takovou, na které připomínáme dvojče Cindy Crawford. Nyní se ale podíváme, jak by taková profilová fotka rozhodně neměla vypadat, aby neodradila potenciálního nápadníka. Výsledky průzkumu ukázaly, že téměř třetinu dotázaných (32 %) na první pohled odrazuje, když se někdo na své profilové fotce příliš odhaluje. Více než čtvrtina dotázaných (26 %) pak negativně hodnotí přehnané grafické úpravy. A jak by tedy měla vypadat správná úvodní fotka v profilu? Rozhodně se držte hesla „méně je někdy více“, fotka by především měla odpovídat realitě a zaměřovat se především na vás.

sad
Vzorek: 525uživatelů eDarling, podíl žen 55%, průměrný věk 44.5 let

Sebeprezentace na profilu

To, že se větší počet osob snaží vylepšit svůj život a ukázat se v lepším světle, není asi nic nového, což tvrdí i 89 % dotázaných respondentů. Navzdory tomu skoro stejná skupina dotázaných (88 %) odmítá, že by si své profily nějak přikrášlovala. Co však nejvíce vadí uživatelům na profilech, je mnoho sexuálních narážek v textu (21 %), překlepy nebo gramatické chyby (21 %) a nedostatečný popis (19 %).

Psycholožka Sam Owen k tomu dodává: „Společností jsme obecně vedeni spíše k jakýmsi zaškatulkovaným životům, než abychom si uvědomovali vlastní jedinečnost a nebáli se vyčnívat s řady. To může způsobit, že si lidé vytvářejí profily a osobnosti, které odpovídají normám.“

sad
Vzorek: 525 uživatelů eDarling, podíl žen 55%, průměrný věk 44.5 let

A co dále ukázal průzkum online seznamovací agentury eDarling?¨

Pojďme se podívat, podle čeho se dotázaní rozhodují, zda uživatele/ku kontaktují nebo pozvou na schůzku?

Podle instinktu, intuice 32,0 %
Podle určitých výroků v jejich profilu 29,6 %
Podle zpráv 26,5 %
Podle fotografie 11,9 %

A na co se uživatelé nejvíce zaměřují při prohlížení profilů?sad


Čtěte také:

Reklama