Lákají vás hollywoodské celebrity? Chtěli byste alespoň jednou zblízka vidět na vlastní oči Brada Pitta s Angelinou Jolie či Meryl Streepovou s Piercem Brosnanem? Žádný problém!

Organizátoři galavečera, během kterého budou předány sošky amerických filmových cen, se rozhodli, že třem stovkám „obyčejných smrtelníků“ umožní, aby se ho účastnili. Šťastlivci budou každoročně vylosováni.

Štěstí můžete zkusit jen během příštího týdne. Právě v této době (od 22. do 28. září) bude na stránkách Oscarů k dispozici přihlašovací formulář.

Loni se do losování přihlásilo až dvacet tisíc lidí.

V divadle Kodak, kde slavnostní ceremoniál probíhá, je v hledišti celkem 3300 míst. Pro vylosované filmové nadšence jich bude určeno tři sta. Zasednout budou moci 22. února příštího roku u 150 metrů dlouhého červeného koberce, po němž před slavnostním ceremoniálem přicházejí do hlediště hvězdy kinematografie.

Udílení Oscarů proběhne 22. února. Zatímco při minulém ročníku se nad večerem kvůli stávce scénáristů stahovala mračna, letos by ceremoniál nemělo nic ohrozit. Filmové sošky budou předány už po jednaosmdesáté.

Minule jedna ze zlatých sošek skončila v české kapse – Češka Markéta Irglová a irský hudebník Glen Hansard získali Oscara za nejlepší filmovou píseň loňského roku, skladbu Falling Slowly ze snímku Once.

Reklama