Tenerife patří mezi největší ostrov na Kanárských ostrovech. Ať sem přijedete kdykoli, vždy budete mít příznivé počasí. Je to totiž „ostrov věčného jara“. Díky neměnícímu počasí vám nic nezkazí plány a vy si tak budete moci vybírat z celé řady aktivit. Po celý rok se teploty pohybují mezi 25–29 °C.

Rozhodně by ale byla škoda ležet celý den na pláži, protože každý den dovolené si zde můžete udělat úplně jiný. Ostrov Tenerife je místem, kde je nepřeberné množství zajímavých míst, které nikde jinde nenajdete.

Tenerife

Tenerife je sopečný ostrov s činnou sopkou Pico de Teide, vysokou 3718 metrů nad mořem. Pro její výstup lze zvolit několik možností. K vrcholu sopky vedou čtyři hlavní silnice, tak je možné půjčit si auto nebo motorku. Další z možností je využití lanovky, která je k dispozici každý den. Když si nevyberete ani jednu variantu nebo dáváte přednost prozkoumání přírody, můžete se vypravit na cestu pěšky po upravených cestách.

Tenerife je rozlohou největším z Kanárských ostrovů. Je známý tím, že se na něm hrdě tyčí nejvyšší hora Španělska, Pico del Teide, která je zároveň činnou sopkou.Je vysoká 3718 m, nalézá se v srdci ostrova a je jeho symbolem. Kolem sopky se rozprostírá národní park Teide, který zabírá 36 % ostrova. Pokud se chcete dostat do těsné blízkosti vulkánu a udělat si sem výlet,  necelých 200 metrů pod vrchol sopky je možné vystoupat lanovkou.

Zajímavost na Tenerife: Pokud se chcete ocitnout o pár tisíc let zpět, jeďte obdivovat „Dračí strom“. Ten se najdete v Icod de los Vinos, které leží na severním pobřeží ostrova Tenerife. Strom nelze přehlédnout, je téměř 20 metrů vysoký a jeho obvod je přibližně 6 metrů široký. Jeho věk se odhaduje na 600 – 800 let, „Dračí strom“ ale nemá kmen, proto se místo letokruhů jeho staří určuje podle rozložení větví. Je to konkrétně strom Dračinec, patří mezi cévnaté, krytosemenné rostliny, v českém jazyce se používá název Dračinec obrovský, obrovitý nebo obecný. Je symbolem ostrova Tenerife (nedávno objevený poddruh také najdete v Maroku).

Tenerife

Tento vzácný ohrožený druh je užitečný pro lékařské účely a využívá se i jako barvivo nebo složka laků. Na Kanárských ostrovech se můžeme setkat s „dračí krví“ i v podobě likéru. Pokud dáváte přednost vínu, navštivte vinné sklípky s místním vínem, všude v okolí se totiž nacházejí vinice.

Pokud dáváte i tak přednost relaxování na pláži, tak máte možnost vybírat z jižních a severních pláží. Na plážích je neobvykle tmavý černý písek, místa se světlejším pískem najdete v jižní části Tenerife. Pokud vás láká voda a chcete se potápět, můžete vyzkoušet přírodní bazén La Matanza nebo Punta de Teno.

Tenerife

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru, Tenerife a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Canaria travel

Reklama