Nadace Vodafone ve spolupráci s Deníky ocení lidi, kteří pomáhají ostatním. V anketě Pštros, která startuje 26. listopadu, začnou sbírat nominace na mladé lidi, kteří originálně a nezištně pomáhají svému okolí. Nominovaným může být kdokoli ve věku do 33 let, kdo spolupracuje s libovolnou neziskovou organizací na území ČR a pomáhá svému okolí. Vyhlášeni budou nejdříve regionální vítězové a následně z nich jeden celorepublikový vítěz.

„S pomocí ankety Pštros chceme více ukázat lidi, kteří pomáhají ostatním a jsou zatím skrytí. Rozhodující je, že nestrkají hlavu ani srdce do písku. Oceňujeme originální přístup k pomoci. Nominace budeme sbírat od regionálních neziskových organizací, od čtenářů Deníků a přes stránky www.nadacevodafone.cz, kde jsou i kompletní kritéria pro nominace,“ říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone.

„Čím zajímavější příběh, tím lépe. Ty nejatraktivnější našim čtenářům přineseme v podobě článků. O celorepublikovém vítězi pak rozhodnou přímo čtenáři,“ říká Jan Pergler, zástupce šéfredaktora Deníků.

O regionálních vítězích rozhodne porota složená ze zástupců neziskových organizací, Deníků a Nadace Vodafone. Každý z regionálních vítězů získá mobilní telefon a k tomu volání a předplatné Deníků na rok zdarma. Celostátní vítěz získá navíc 20 000 Kč. Všichni vítězové budou vyhlášeni v březnu 2008.

Více informací na www.nadacevodafone.cz.

Reklama