Všichni, kdo mají rádi napětí, létající třísky a stoupající adrenalin, se mohou těšit na třetí ročník divácky atraktivní dřevorubecké soutěže STIHL TIMBERSPORTS, která se bude konat 9. července 2006 ve Sporthotelu Trhovky u Orlické přehrady.

Soutěž je zároveň národním finále v tomto sportu a vyvrcholením tréninkového kempu, který probíhá na stejném místě od 4. července.

 

V šesti tradičních dřevorubeckých disciplínách se utkají ti, kteří nejlépe ovládají práci se sekerou a motorovou pilou. Orga nizátorem a sponzorem tohoto klání je společnost Andreas STIHL, která je celosvětovou jedničkou na trhu s motorovými pilami.

 

Jednotlivé disciplíny:

1)       přesekávání kmene z prkna ve výšce

2)       řezání klasickou motorovou pilou

3)       přesekávání stojícího kmene

4)       řezání ruční pilou

5)       přesekávání ležícího kmene

6)       řezání motorovou pilou s extrémně silným motorem

                  

 

Česká republika má v dřevorubeckém sportu vynikající renomé a její reprezentanti patří k absolutní světové špičce.

 

Na mistrovství Evropy družstev obsadila loni Česká republika 4. místo a náš nejlepší reprezentant, Martin Komárek, již potřetí v řadě obhájil titul mistra Evropy.

 

Na prvním oficiálním mistrovství světa v americké Virginia Beach se Martin umístil na skvělém šestém místě.

 

Šanci zúčastnit se národního finále a být mezi těmi, kdo budou hájit naše barvy na evropském šampionátu, má každý zdatný chlap. Nezáleží na věku, povolání ani předchozích sportovních zkušenostech.

 

Stačí se přihlásit do tréninkového kempu, který proběhne v termínu od 4. - 9. července 2006 ve Sporthotelu Trhovky u Orlické přehrady. Výcvik, jehož cílem je naučit se obratně zacházet se sekerou a speciální motorovou pilou, povede trojnásobný mistr Evropy Martin Komárek a potvrzena je také účast trenéra z USA.

 

Sezóna STIHL TIMBERSPORTS SERIES probíhá od května do září, ale tréninkové kempy se pořádají během celého roku. V současné době se národní dřevorubecké soutěže konají ve 12 zemích Evropy.

 

Více informací o tomto sportu a přihlášku do tréninkového kempu mohou zájemci najít na webových stránkách www.timbersports.cz.


Co myslíte - zúčastnil by se Váš manžel či přítel takového výcviku?
A ve které disciplíně by byl nejlepší?

Reklama