V našich domovech se nejčastěji objevují tóny země, jakými jsou například hnědá, béžová a různé jejich odstíny. Jenže nynější trend dává těmto barvám vale a momentálně je nejžhavějším favoritem barva fialová. Pojďte se společně s námi podívat na nejnovější inspiraci do vašich bytů.

Pokud přemýšlíte, že si v novém roce, který před pár dny nastal, vylepšíte své bydlení něčím moderním a neokoukaným, rozhodně sáhněte po fialové a jejích tónech. Ta se stala pro letošní rok absolutním trendem v interiérech. Prodejci jsou si toho dobře vědomi, a tak můžete fialovou vidět téměř na všech věcech, které mohou vyšperkovat vaše bydlení k naprosté dokonalosti. Ať už zvolíte barvu na zeď, tapetu, pohovku či na různé doplňky, můžete si být jistí, že chybu neuděláte.

Člověk je doma tam, kde si pověsí klobouk.
Jan Werich

Kuchyně

Uzdu fantazii můžete popustit například při plánování nové kuchyňské linky a nemusíte se přitom bát barviček. Kromě klasické bíle barvy můžete v domácnostech spatřit kuchyňské linky v červené barvě, černé nebo třeba i velmi oblíbené hnědé. Jestli si však zrovna chcete pořídit zbrusu novou kuchyň, zkuste popřemýšlet právě o fialové barvě, ta totiž dodá této místnosti zcela nový a především pak dynamičtější rozměr.

as

sa

as

sa

Jestli se vám však fialová kuchyňská linka nelíbí a je to už na vás moc, můžete vyzkoušet i jinou variantu, tou jsou různé doplňky a spotřebiče v tomto trendy odstínu. Ty budou skvěle korespondovat třeba s čistě bílou kuchyní, a zároveň tím rozbijí její fádnost.

sad

ds

sd

Obývací pokoj

V obývacím pokoji se můžete s fialovou pořádně vyřádit! Sáhnout můžete po fialové barvě a vymalovat s ní celou místnost, či pouze jednu stranu pokoje, což je stále velmi moderní. Skvěle však vypadá, pokud sáhnete po vzorované tapetě s odstínem fialové.
Pokud máte raději čisté linie, pak vsaďte opět na doplňky v této barvě. Mohou to být polštářky na sedačku, obraz, svícen, lustr, záclony či například pouze jedna skříňka, která dodá obýváku úplně jiný rozměr, stejně jako například sedačka.

asd

Dětský pokoj

Plánujete-li rekonstrukci dětského pokoje, tak i zde můžete použít fialovou barvu. Famózně vypadá například v kombinaci s růžovou, to pak bude mít vaše princezna nadčasový pokojíček, který bude trendy jistě ještě po několik dalších let. Jestli vaše dítka mají společný pokoj, nebojte se použít i tóny modré, a oddělit tak holčičí část od té chlapecké. Souhra těchto barev působí na oko moc pěkně, musíte však zvolit ty správné odstíny, aby pak celá místnost nepůsobila příliš tvrdě. To se do dětského pokojíčku příliš nehodí.

sad

Koupelna

A nesmíme opomenout ani tuto místnost. Ta by měla pro nás být velmi příjemná, plná harmonie, protože ač v ní trávíme možná nejméně času, tak právě zde bychom si měli dopřávat tu správnou relaxaci. Nic vám nedodá více energie než horká koupel plná aromatické pěny. I zde bude fialová barva působit velmi pěkně a opět se naskýtá nepřeberné množství variant, jak koupelnu doladit do této trendy barvičky.

as
Zdroj foto: https://www.facebook.com/Stylisheve?fref=ts

Čtěte také:

Reklama