Optické zvětšování rtů za pomoci různobarevných rtěnek je oblíbené už od loňského roku. Je to díky tomu, že dokáže opravdové divy i s velmi tenkými rty. Pokud si myslíte, že se jedná o něco složitého, vyvedeme vás z omylu. Je to naopak velmi snadné. Zvládne to každá žena, i ta méně zručná.

Jak na to?

  • Rty nejprve zbavte za pomoci peelingu odumřelých buněk. Následně aplikujte tenkou vrstvu balzámu, který nechte na rtech po dobu, kdy si nanášíte make-up, korektor či pudr. Díky tomu vydrží rty déle perfektně nalíčené.
  • Připravte si konturovací tužku v lehce tmavším odstínu, než vyberete samotnou rtěnku. Barvy by si měly být podobné, nebo do sebe takzvaně zapadat.
  • Konturovací tužkou obkreslete rty a držte se vnějšího okraje rtů, který můžete pro efekt lehce přetáhnout, ale pouze pokud potřebujete rty vyrovnat, aby byly rovnoměrné. Konturkou nejprve vytvořte obrysy, ale poté jí lehce vyplňte i rty. Pomůže vám to ve výdrži a silnější linka se lépe spojí se rtěnkou a vytvoří kýžený ombré efekt. Doporučujeme nejprve vytvořit křížek na horním srdíčku rtů a postupovat směrem ke koutkům. Po dokončení práce s konturovací tužkou vezměte rtěnku a můžete nanášet přímo, štětečkem, ale i vklepáváním prstem do rtů, kdy máte větší kontrolu nad spojením barev. Pokud si napoprvé netroufáte na výrazné barvy, zkuste ombré efekt nejprve s tělovými odstíny rtěnek a konturovacích tužek.  Pokud si už troufnete na barevnější provedení, nechte se inspirovat videem níže.
  • Další způsob, jakým můžete dosáhnout ombré efektu na rtech, je vrstvení rtěnek. Na rty nanesete tmavší odstín rtěnky a do středu rtů poté rtěnkou nebo i prstem nanesete rtěnku světlejší. Při tomto vrstvení je důležité vybrat dobře pigmentované odstíny, aby světlejší barva navrch vytvořila kýžený efekt.
  • TIP na závěr: Pokud chcete ještě posílit efekt zvětšených rtů, naneste lesk na rty - stačí jen lehce vklepat do středu rtů.

5a90228e4d215obrazek.png

Rtěnky jsou aktuálně naším tématem. Nenechte si ujít články zaměřené na rty. Partnerem je Avon.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Reklama