643d40860442fobrazek.jpg

Pleť Korejek a obecně Asiatek obdivují ženy po celém světě již několik let, jejich hladká zářivá pleť a lesklé vlasy jsou z části ovlivněny genetikou, ale také produkty, které používají. Obliba těchto produktů roste i u nás, a proto se stále častěji můžete setkávat s kosmetikou původem z Koreji nebo Japonska. Velký výběr najdete třeba na hebe.com. Korejská kosmetika vyniká hlavně svým složením, které je z velké části přírodního původu a má skvělé účinky na pleť. Obnova pružnosti, účinný boj s akné a ekzémy nebo dlouhodobě hydratovaná pokožka – takové účinky vám zajistí přírodní složky jako je ženšen, propolis a šnečí extrakt.

Ženšen
Ženšen – rostlina, která v sobě skrývá množství prospěšných látek a vitamínů. V kosmetice je ženšen označován jako elixír mládí, který čistí a vypíná povadlou pleť, zvyšuje pružnost pokožky a rozjasňuje ji. Kromě toho také zlepšuje prokrvení a stimuluje proces obnovy buněk.

Propolis
Propolis je směs pryskyřičných látek, balzámů a olejů, kterou vyrábí včely z nasbírané pryskyřice z rostlin. V kosmetice má svůj jasný účel, je protizánětlivý a urychluje hojení ran. Produkty s propolisem se používají hlavně na suchou popraskanou pokožku nebo na akné a ekzémy. Propolis je vhodný také ve vlasové kosmetice, dodává lesk a zabraňuje vypadávání vlasů.

Šnečí extrakt
Tato složka může dle svého názvu mnohé odradit, nicméně se rozhodně vyplatí produkty s touto složkou zkusit. Šnečí extrakt neboli mucin se používá v kosmetice pro péči o pleť, a to z důvodů účinné podpory tvorby elastinu a kolagenu. Hlavní přínos šnečího mucinu spočívá v silné hydrataci až po dobu 48 hodin. Také zabraňuje tvorbě vrásek a díky přírodnímu původu pleť nedráždí.

643d40b52e3cbobrazek.jpg

CLIV hydratační a revitalizační pleťová esence s plody ženšenu, 180 ml, 861 Kč

PURE HEALS posilující a zklidňující pleťové sérum s propolisem, 30 ml, 553 Kč

BERGAMO korejský pleťový krém se šnečím extraktem, 50 ml, 350 Kč

Pouze produkty s účinnými látkami ale dokonalou pleť nezajistí, důležitá je také důkladná péče o pleť. Rituál deseti kroků od čištění, přes tonizaci nebo peeling, až po SPF ochranu je běžnou součástí dne Korejských žen. Věnujte více času své každodenní rutině v péči o pleť a používejte produkty, které vaše pleť vyžaduje. Odměnou pro vás bude dokonalá pleť a rozzářený obličej bez jediné vrásky.

643d40fd6ba33obrazek.jpg