shutterstock-712586230.jpg

 1. Špatné odličovací produkty
  Mnoho odličovačů make-upu na bázi chemikálií může zbavit přírodní maz z pokožky, takže je potom suchá a podrážděná. Vsaďte na přírodní produkty, anebo odličovací oleje nebo gely.
 2. Opalování v poledne
  Slunce je v poledne nejsilnější, a proto je naše pokožka nejvíce slunečními paprsky ohrožená. Pokud si to bez slunění nedovedete představit, tak dobře, ale zkuste se této aktivitě věnovat v dopoledních hodinách. A svou pokožku chraňte kvalitním a silných opalovacím krémem!
 3. Telefon u ucha
  Všechny bakterie, které se hromadí na obrazovce, se míchají s mazem na obličej a dalšími bakteriemi, a proto buď přepněte na reproduktor, použijte sluchátka nebo alespoň obrazovku svého chytrého telefonu pravidelně čistěte, abyste zabránili vzniku akné a podráždění pokožky.
 4. Negativní postoj k životu
  Je až neuvěřitelné, jak velký vliv má naše vnitřní pohoda na tu vnější. Buďte šťastné a vaše pokožka bude také!
 5. Spaní v jedné poloze
  Způsob, jakým spíte, ovlivňuje tvorbu vrásek - proto se některé linky na pleti nazývají „linky spánku“. Nejlepší je proto spát na zádech, ale chápeme, že to není tak úplně snadné v noci udržet. Naštěstí ale existují speciální polštáře, které pečují o krční páteř a spánek na zádech je tak mnohem snesitelnější.
 6. Příliš drsný a častý peeling
  Čištění pleti je základ, ale všeho moc škodí, a proto pozor na agresivní a příliš hrubé peelingy. Stejně tak si tuto proceduru dopřávejte jen jednou, maximálně dvakrát, týdně.

Uložit

Reklama