Ve střevech žijí bakterie, které mají schopnost chránit nás před škodlivými mikroorganismy a snižovat jejich toxické účinky. Jednak zabraňují proniknutí patogenů ze sliznice střev přímo do našeho vnitřního organismu, dále také vytvářejí prostředí, které je pro nebezpečné vetřelce nepříjemné. V každém z nás žije přibližně 400 až 500 druhů těchto malých pomocníků, kteří dohromady mohou vážit až 1,1 kg.

Hektický život zdravým střevům nesvědčí

Na stavu a funkci našich střev se výrazně projevuje současný uspěchaný životní styl a samozřejmě také strava. Střevní mikroflóře škodí špatné nebo nepravidelné stravování, případně jídlo ve spěchu. K dalším negativním vlivům patří třeba hormonální antikoncepce, nedostatek vlákniny či potrava založená na bílém pečivu, uzeninách nebo přemíře cukru, alkohol či nejrůznější polotovary.

Probiotika z přírody i z lékárny

A co pro svoje střeva můžeme udělat? Kromě toho, že budeme myslet více na to, co jíme a budeme se vyhýbat například sladkým tyčinkám, slazeným džusům, instantním polévkám a dalším průmyslově zpracovaným potravinám, můžeme do svého jídelníčku také zařadit probiotika. To jsou živé organismy, které by měly být za normálních okolností součástí imunitního systému každého z nás.  Jejich přírodními zdroji je třeba kysané zelí, jogurty s živými bakteriálními kulturami, kefír nebo nakládané okurky. Účinné přípravky na podporu naší střevní mikroflóry můžeme zakoupit i v lékárnách. Výborné jsou GS Laktobacily Forte 21. Denní dávka totiž obsahuje 21 miliard životaschopných organismů z celkem 9 důležitých bakteriálních kmenů. Laktobacily v tomto výrobku  představují velmi odolné kmeny, které jsou zpracovány pomocí šetrné technologie BIO-SUPPORT. Ta jim poskytuje ochranu proti žaludeční kyselosti a díky tomu jejich živé kultury dorazí v dostatečném počtu do míst, kde jich je nejvíce třeba, tedy do našich střev. Mohou je užívat děti, těhotné a kojící ženy i diabetici.


Antibiotika jsou metlou na prospěšné bakterie

Nepřítelem pro užitečné laktobacily jsou díky svému antibakteriálnímu účinku antibiotika. Pro správné fungování našich střev a celkový komfort je proto vhodné doplňovat během antibiotické léčby zdroj těchto prospěšných bakterií například v podobě přípravku GS Laktobacily Forte Antibio 40. V  denní dávce nalezneme až 40 miliard odolných mikroorganismů. Složení přípravku je navíc obohaceno o významný antioxidant selen.

Více informací naleznete ZDE

Reklama