V našem magazínu se nám dnes objevilo kontroverzní téma, týkající se věkové diskriminace žen v zaměstnání (čtěte zde). Názor, který mne zaujal, mi poslala čtenářka Jarpejska.

Právě jsem si pročetla Ženu-in a dost mě zaujal článek ohledně zaměstnávání zralých žen, nebudu psát starých.
Myslím, že v dnešní době, a navíc v naší republice jsou pro zaměstnavatele matky s dětmi a ženy kolem padesátky neperspektivní. Já porad nechapu proč tomu tak je.

Mně je 33 let, mám dvě děti 3 a 5 let, a jsem bez práce. Mojí mamince 56 let a už je čtvrtým rokem bez práce. A tak bych mohla jmenovat další a další lidi v okolí.

Taky bych ráda podotkla, že velmi fungují známosti a kdo má ty správné lidi na správném místě, zaměstnání se mu hledá lépe a nebo jej přímo dostane.

Když vidím a slyším, kolik míst je už obsazených, aniž bych četla o nějakém výběrovém řízení, je to jasné.
Přitom matky kolem 30-35 let jsou ženy v nejlepším věku a ty kolem padesátky jsou zkušené a spolehlivé.
Na co by mi byla nějaká mladá krásná, štíhlá, atd atd holka, která je naprosté nemehlo a neví která bije. Jen dělá okrasu. A to nemluvim o tom, kolik cizinců, u nás konkrétně Ukrajinců bere tady v okolí lidem práci.

Vadí mi, ze náš stát se o tady toto nestará a nepreferuje občany naší země.
Je mi z toho smutno.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Moc děkuji čtenářce Jarpejska za názor, v obdobné situaci se ocitla i osoba mně velmi blízká. Jistě nejsme bohužel jediné. Setkaly jste se s obdobným problémem i vy, mé milé čtenářky? Napište!

Čtěte také:

 

Reklama