levne-seznam-i-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Zahraniční cestovní kanceláře
Nemusíte se s poptávkou luxusní dovolené za rozumnou cenu obracet pouze na tuzemské zprostředkovatele. Na internetu je možné navštívit stránky například německých cestovních kanceláří, které mnohdy nabízejí odjezdy či odlety z Čech i do více exotických destinací. Pomocí filtru na stránkách je většinou možné nastavit si svou vlastní finanční rozvahu. Pokud budete trpělivě hledat, možná se budete divit, jak výhodné zájezdy najdete.

Spolujízda
Míříte-li například s partnerem či kamarádkou do některé evropské metropole, vyzkoušejte spolujízdu. Jak na sociálních sítích, tak na internetu naleznete množství stránek, kde lidé cestující po Evropě nabízí volné místo v autě za finanční spoluúčast na pohonných hmotách. Většina serverů zprostředkovávajících spolujízdu navíc své inzerenty prověřuje a mnoho z nich má také recenze a hodnocení dalších dobrodruhů, kteří s nimi již cestovali.

All all inclusive stravování
Možná se vám tato forma stravování může zdát jako zbytečný luxus, ovšem je třeba vzít do úvahy, že all inclusive rovněž zahrnuje neomezený přísun nápojů, což oceníte především u moře a v horkém letním počasí. Pokud si na stránkách libovolného zprostředkovatele zájezdů porovnáte dovolenou s polopenzí a dovolenou all inclusive, zjistíte, že finanční rozdíl není příliš velký. A když uvážíte, že více na místě za jídlo a pití již neutratíte, můžete ve výsledku ještě naopak ušetřit.

Zkuste nové destinace
Existuje spousta krásných destinací disponujících jak mořem, tak horami, které nejsou tolik zasaženy turismem jako populární Řecko či Chorvatsko. Pokud se rozhodnete navštívit tyto země, budete mít jednak možnost strávit dovolenou v klidu v krásné nezasažené přírodě a také ušetříte. Mezi takové země v současné době patří především Albánie, Černá Hora nebo stále více populární dovolená u moře v Polsku.

Zdroj: Autorka článku, Invia - 5 tipů, jak během svých letních cest ušetřit, Work away infoChytrý Honza