Není ani vhodné se spoléhat na rodinu a přátele, škoda se totiž v případě loupeže, vytopení či požárů může vyšplhat až do astronomických čísel. Raději investujte pár stovek měsíčně a buďte pro jistotu připraveni na různé varianty. Jednoduché pojištění domácnosti může ulevit v případě nehody jednak vaší peněžence tak i přispět k vašemu klidu.

5a4b659e3a72aobrazek.png

Pojistit je možné jednak vaši domácnost a její vybavení, ale také uzamykatelné prostory, které využíváte „mimo“ – například garáž či sklep. Zde se pojištění může vztahovat např. na jízdní kola nebo další sportovní vybavení. V domácnosti si můžete pojistit mimo spotřebičů také jednotlivé kusy nábytku, podlahy, obklady a jiné části, které by se nehodou, požárem či vytopením mohly poškodit. Vlastníte-li ve své domácnosti věci vyšší hodnoty, jako šperky a cennosti, je lepší pořídit další pojištění, které vám pokryje celou hodnotu dané věci.

Základní pojištění, které si pro svou domácnost můžete sjednat, se vztahuje na škody způsobené požárem, výbuchem nebo úderem blesku, povodní nebo záplavou, vichřicí a krupobitím, sesuvem půdy, pádem stromů, stožárů, zemětřesením, dále vodou vytékající z vodovodního zařízení nebo odcizením a vloupáním.

Cena, kterou budete za pojištění měsíčně platit se samozřejmě liší. Jednak je nutné porovnat si nabídky jednotlivých pojišťoven a také se cena bude odvíjet např. od pojistné částky, tedy hodnoty věcí, které budou podléhat pojistce, celkové plochy pojišťovaných prostor, zabezpečení vaší domácnosti a také dle rizik, které si do pojistky zvolíte.

Nejzákladnější pojištění domácnosti lze pořídit již za 500 korun ročně. Rozhodně se vyplatí si připlatit a klidně spát s vědomím, že když se (nedej bože) něco stane, vaše domácnost bude zajištěna a vy finančně nevykrvácíte.

Pokud jste už rozhodli a pojištění pro svou domácnost pořídíte, podívejte se nejdříve, s jakou pojišťovnou se vám to nejvíc vyplatí.

Reklama