Ačkoli zima ještě úplně neskončila, tak rozhodně není od věci začít myslet na svou letní dovolenou. Kam se vypravit letos? Chorvatsko jste navštívili už mnohokrát, nepokoje na severu Afriky vám z plánů vyškrtly další destinace, tak co zkusit jedno z míst u sousedů na Slovensku. Navštivte nejjižněji položené slovenské město Štúrovo a dopřejte si nádhernou dovolenou v rekreačním komplexu Vadaš. A nebudou vám chybět ani mořské radovánky!

Slovensko

Patříte-li k milovníkům sluníčka, koupání a mořských radovánek, tak nemusíte cestovat až do vzdálených letovisek na jihu Evropy nebo dokonce na jiných kontinentech. Stačí si za cíl své dovolené vybrat slovenské město Štúrovo a zdejší rekreační komplex Vadaš. Čeká na vás areál s pestrou možností koupání a volnočasových aktivit. Tady si svou dovolenou naplno užijete!

Slovensko

Vadaš v číslech: 7 venkovních a 2 kryté bazény, 5 tobogánů, 12 500 osob kapacita areálu, 6 typů ubytování, 30 doprovodných atrakcí a služeb, 800 parkovacích míst

Hlavní atrakcí bazénového ráje na jihu Slovenska je Lagúna – bazén s vlnobitím. Jde o první a zároveň jediný bazén s umělým vlnobitím na Slovensku. V jeho vlnách se cítíte doslova jako v moři. Lagúna je zásobována termálním pramenem o teplotě 39 ºC, jehož voda je smíchávána se studenou vodou z vlastních zdrojů na konečnou příjemnou „třicítku“. Bazén vítá své „mořské" návštěvníky už od roku 2004, kdy jeho stavba vznikla za pouhé 3 a půl měsíce. Vlnobití je vytvářeno mechanicky zařízeními, která jsou zabudovaná v bazénových komorách strojovny. Intenzita vln je regulována pomocí frekvenčních měničů.Slovensko

Ve Vadaši ale nemyslí jen na akčnější dovolenkáře. Pro milovníky klidu a pohody je v areálu také bazén Relax s masážní lavicí a vodními postelemi nebo masážní perličkový bazén. V obou teplota vody dosahuje 36 ºC. Malí rekreanti si mohou hrát v dětském bazénu s maximální hloubkou 60 cm.

V nadcházející sezoně 2011 čeká na návštěvníky termálního rekreačního komplexu Vadaš opět řada novinek a vylepšení. Z těch nejdůležitějších a na první pohled patrných jde zejména o novou budovu hlavní pokladny, která vás uvítá hned u příchodu do areálu, a 4 nové tobogány, které v nabídce doplní rodinný tobogán.

Slovensko

Ubytování ve Vadaši můžete zvolit přesně podle vašich nároků. Tříhvězdičkový hotel Thermal nabízí 47 pokojů s vlastní koupelnou a WC, telefonem, rádiem, TV a minibarem. Ideálním volbou pro ty, kteří chtějí mít na dovolené více soukromí, jsou apartmánové domy Lux. Každý sestává z obývací části, kuchyně, koupelny a toalety, ve výbavě pak nechybí televize, rádio, chladnička, elektrický sporák, mikrovlnná trouba a základní kuchyňské vybavení. Méně nároční hosté si mohou zvolit i levnější varianty ubytování v podobě chatek, ubytovny nebo kempu.

Termální koupaliště je během hlavní sezóny otevřeno denně od 9 do 20 hod. Vstupenky jsou v několika kategoriích, jejich přehled stejně jako ceny ubytování a další informace a fotografie najdete na www.vadas.sk.

Slovensko

5 důvodů pro pohodovou dovolenou na Slovensku

1. Snadná doprava
Ať už se směr Vadaš vydáte autem, autobusem nebo vlakem, vždy budete překvapeni jak nevelkou vzdáleností, tak rozumnou cenou dopravy.

2. Bez jazykové bariéry
Žádný jiný cizí jazyk nám není tak blízký jako slovenština. A drobné odlišnosti jako čučoriedky (borůvky) nebo vankúš (polštář) jen umocní váš příjemný pocit, že jste na zahraniční dovolené.

3. Jistota koupání za každého počasí
I když pomineme fakt, že ve Vadaši jste na nejjižnějším místě Slovenska, kde je slunce jako doma, tak termální voda ve všech bazénech má zaručenou teplotu mezi 26–36 ºC.

4. Pestrý výběr aktivit, památek a výletů
Vedle koupání je jih Slovenska skvělou oblastí pro pěší nebo cykloturistiku, jen přes Dunaj leží maďarské město Ostrihom s klasicistní bazilikou sv. Štěpána a nádherná Budapešť je vzdálená pouhých 45 km.

5. Cenová dostupnost
I když jste na Slovensku v zahraničí a platíte v eurech, tak ceny nejsou nijak přemrštěné a odpovídají našim domácím zvyklostem.

Reklama