Kde se objeví červená chobotnička Kvído, tam máte jistotu, že se vaše dítě kromě zábavy také dozví a naučí něco užitečného. Od umění komunikace, přes kreativitu, smyslové vnímání, jemnou motoriku, logické uvažování až po objevování přírody a krás Česka. A rozhodně to nebude vypadat jako nudné šprtání.

Vzdělávací koncept od Albi pomáhá rozvíjet všestranný potenciál dětí od narození do 10 let hravou a nenápadnou formou. Aby ne, když se na vzniku edukačních her podílejí odborníci s dlouhou praxí ve školství, speciální pedagogice, psychologii či logopedii.

619b6af6d0fa8obrazek.png

Dopustit na Kvída nedá ani jeho ambasadorka herečka Eva Burešová, která jeho vzdělávací hry často využívá spolu se svým synem Nathánkem: „Kvído je nejen symbol vzdělávacích her pro děti, ale stal se i parťákem mojí rodiny. Já sama si ráda hraju, ale ne vždycky dokážu hru propojit s něčím naučným a v tom mi Kvído ohromně pomáhá, protože to vlastně dělá za mě." 

Bylo by těžké, představit vám ve zkratce celý sortiment vzdělávacího konceptu Kvído. A tak pro vás máme alespoň pár tipů, kterými svým dětem i sobě můžete udělat radost. Nejen teď o Vánocích.

Roztančené fixy
Interaktivní grafomotorické sešity pro děti předškolního věku (3+ a 5+) jsou plné obrázků a aktivit, do kterých mohou kreslit a psát pomocí dvou přiložených mazatelných fixů. Rozvíjí si tak jemnou motoriku a zrakové vnímání. Kroužková vazba a zavírání na magnet je navíc vhodné i do batůžku na cesty. Není tak náhodou, že se Roztančené fixy v soutěži Hračka roku 2021 umístily v kategorii Baby a předškolní děti na prvním místě, a v absolutním pořadí této soutěže pak skončily na druhém místě hned za Glóbusem od Albi.

kv1.jpgVíce se dozvíte ZDE

Hra na dobrou noc - Kvído
Chvíle před usnutím je ideální čas na to děti zklidnit a ujistit je, že jsou milované.  Právě k tomu slouží jedinečná hra (3+), do níž se zapojí dítě i dospělý. Navíc žádný večer nebude stejný, aktivity s hrou lze střídat. Jak to funguje?
Děti postupně obrací karty s aktivitami, než najdou 3 karty toho, co potřebuje medvídek k usnutí: polštářek, přikrývku a srdíčko. Poté uloží medvídka do postýlky a vy si společně užijete vybrané aktivity, např. zpívání, uvolňující jógu nebo dýchání, podělíte se o zážitky z vašeho dne, rozdáte si pusinky i objetí a možná se necháte i polechtat.

kv2.jpgVíce se dozvíte ZDE

Tvořivé magnetky - Doprava
Hra prohlubuje u dětí od tří let znalosti barev a tvarů, ale také rozvíjí jejich kreativitu, fantazii a jemnou motoriku. Z magnetek mohou skládat obrázek podle předlohy na kartičce nebo podle sluchové paměti poté, co jim dospělý obrázek popíše pomocí textu z druhé strany kartičky. Samozřejmě je možné sestavovat obrázky z magnetků podle vlastní fantazie.

kv3.jpgVíce se dozvíte ZDE

Puzzle akademie - Kvído
Rozvíjí smyslové vnímání, logiku, mluvení i pohyb nejmenších dětí. Herní princip je jednoduchý - úkolem je složit dva nebo tři dílky puzzle, jak k sobě logicky patří. Pevné dílky puzzle jsou uzpůsobené malé ruce nejmenších dětí, aby se jim dobře skládaly. Na výběr je ze čtyř druhů.

  • U Hmatíka si procvičí hmat, zrak i soustředění.
  • S Jogínkem si rovnou i zacvičí a protáhnou svá tělíčka.
  • S Brebentíkem si procvičí naopak mluvení (česky i anglicky), skládání prvních vět ze 3 slov (kdo, dělá, co) a logopedické dovednosti.
  • A se Zvířátky se naučí poznávat jejich svět.

kv4.jpgVíce se dozvíte ZDE

Plyšový Kvído
Je příjemně hebký, takže se s ním děti rády pomazlí, bude s nimi sdílet zážitky z cest, uloží se s nimi do peřin i jim bude dělat společnost třeba ve školce. Navíc na sobě má plyšák Kvído (40 cm) kapsičku na tajné vzkazy, přání a dobrodružná vyprávění z výletů.

kv8.jpgVíce se dozvíte ZDE

Kvído žije i na internetu
Potřebujete zabavit děti hned teď? Kvído myslí i na tyto případy. Stačí kliknout na jeho webové stránky www.kvido.cz. V hracím a vzdělávacím koutku si vyberte některou z aktivit, stáhněte si zdarma podklady a zábava i objevy s Kvídem mohou začít.

A je tu i chytrá sekce pro rodiče. Na Kvídově blogu se dozvíte plno zajímavých a užitečných informací o výchově dětí. Například to, proč je pro ně nuda užitečná, nebo jak je naučit prohrávat.

Více najdete na www.kvido.cz/cs/kviduv-blog
 619b6aca99227obrazek.png

Reklama