obrazek.png
Zdroj: Bigstockphoto.com

Určitě ale nestačí jen dítěti koupit nový obal na iPhone 7, 6s či 6, tak jak to řada rodičů dělá. Přístroj musíte na používání jinou osobou, a to i vaším potomkem, dobře připravit. Apple má, naštěstí, v tomto směru dobře nastavený proces, který zajistí, že vaše osobní data budou v bezpečí, vaše dítě bude mít vlastní ID, ale vy zároveň budete mít kontrolu nad tím, jaké aplikace si stahuje.

Vymažte ze starého iPhonu všechna svoje data

Předtím, než telefon někomu dáte, a to i v rámci rodiny, je třeba ho kompletně vymazat, aby omylem, nebo záměrně někdo nemohl zneužít vaše osobní údaje. Řada lidí má pocit, že to není potřeba, ale kvůli vaší bezpečnosti určitě ano. Jak na to? 

Nejdříve si všechna data a nastavení ze starého zařízení zálohujte:

  • Nastavení › vaše Apple ID › z nabídky vašich zařízení vyberete iPhone, který chcete zálohovat › záloha přes iCloud › Zálohovat (podle data a času zjistíte, zda je záloha aktuální)

5ff43b81cfca5obrazek.pngNásledně smažete všechna data a nastavení ze starého přístroje:

  • Nastavení › Obecné › Resetovat › Smazat data a nastavení › vložit správný kód telefonu › Vymazat telefon › opět kliknout na Vymazat telefon, pokud se vás Apple zeptá, zda jste si opravdu jisti › vložte heslo k vašemu Apple ID › Vymazat.

Vytvořte dětské Apple ID

Mazání může chvilku trvat, tak se nelekněte. Mezitím můžete na vašem novém iPhonu vytvořit Apple ID pro vaše dítě. Děti do 13 let si ho totiž nesmí tvořit sami, rodič to tak musí udělat za ně. Vytvořením si ho rovnou přidáte do vašeho Rodinného sdílení. Dětský účet tak bude napojený na vaše ID. Budete s ním moci sdílet vaše aplikace a další data, bude napojené na vaši platební kartu. Ale nebojte, díky správnému nastavení Schvalování nákupů nestáhne vaše ratolest žádnou aplikaci za horentní sumy bez vašeho svolení.
5ff43ba0b1412obrazek.png

  • Nastavení › vaše Apple ID › Rodinné sdílení › Přidat člena › Vytvořit dětský účet
  • Zadejte bezpečnostní kód vaší karty › klikněte na souhlas s Ochranou osobních údajů rodiny › vyplňte jméno, příjmení a datum narození dítěte
  • Vložte e-mail (můžete mu vytvořit vlastní účet třeba na gMailu, případně můžete získat e-mailovou adresu na iCloudu) › vyplníte ověřovací kód, který dojde na daný e-mail
  • Nastavte heslo nového dětského Apple ID › zapněte možnost Sdílení polohy a Schvalování nákupů

5ff43c0a0eb81obrazek.pngPo zapnutí Schvalování nákupů a Sdílení polohy je dětský účet vytvořen. Pokud máte více děti, není problém. Stejným způsobem si přidáte do rodiny i další děti až dosáhnou věku, kdy jim budete chtít dát telefon.

Starý, teď už resetovaný iPhone, který chcete dát dítěti, vás po zapnutí už navede, jak postupovat dále. Při nastavování Apple ID vyplníte to, které jste před chvilkou dítěti vytvořili na svém nové iPhonu.

Díky funkci Sledování polohy, kterou jste při tvorbě Apple ID zapli, budete vidět, kde se zrovna dítě nachází. Případně budete moci telefon najít, pokud ho dítě ztratí, což se u dětí stává docela často.

Zároveň díky zapnutí Schvalování nákupů bude muset váš potomek vždy požádat o váš souhlas, pokud si bude chtít stáhnout nějakou aplikaci. Na váš mobil vám dojde upozornění s otázkou, zda s koupí souhlasíte. Pokud ano, stlačíte jen Získat a ověříte kódem, Face ID či Touch ID. Dítěti se začne aplikace automaticky stahovat na jeho zařízení. Takto to může být až do jeho 13 let, potom už se sami rozhodnete, jak dále.

Reklama