Lidé, kteří se hodně a rádi hýbou, bývají spokojenější, vyrovnanější a nepochybně v dobré tělesné kondici.
Sportem ku zdraví,“ hlásá známé heslo. Jak jste na tom ve vztahu k pohybu vy?
Věřím, že spousta z vás si bez každodenního pořádného protáhnutí těla nedovede svůj život již vůbec představit. Ale je mezi námi i dost těch, kteří ve svém podvědomí jaksi tuší, že by se svou tělesnou schránkou měli něco udělat, ale pořád se jaksi nemohou rozhodnout k tomu prvnímu kroku. A možná, že třeba ani nevědí, které aktivitě by měli dát přednost.
Možná, že jim v rozhodování pomůže několik našich tipů ze studia Tanes na pořádné rozhýbání.

Druhů cvičení je v dnešní době nepřeberné množství, takže si každý může vybrat to, které je pro něho nejvhodnější.
Pro ty z nás, které jsou s pohybem zatím na štíru, ale cítí, že by měly začít něco dělat v zájmu vlastního zdraví, je nejvhodnější začít zdravotním cvičením. Toto cvičení působí jako prevence osteoporózy, artrózy a funkčních poruch pohybového aparátku. Koriguje správné držení těla a základní pohybové návyky s cílem předejít přetěžování jednotlivých úseků páteře.
Při tomto cvičení si protáhnete a posílíte zkrácené a oslabené svalové skupiny. Je vhodné pro všechny generace a pro lidi se sedavým zaměstnáním, kterým hrozí problémy s páteří.

Dalším cvičením, které je vhodné i pro začátečníky, je cvičení na Fitballu.
To je velký pružný gymnastický míč, na kterém si zlepšíte pohyblivost páteře. Díky různým balančním cvikům se vám posílí nejhlubší zádová svalová vrstva a zbavíte se případných bolestí v kříži.

Rozhodnout se můžete i pro další formy posilování a procvičování různých tělesných partií.
P– class je zaměřen na důkladné posílení hýžďových, stehenních a břišních svalů a napomůže k vytvarování postavy.
Aerobic je zase vytrvalostní cvičení při hudbě, při kterém si zvyšujete fyzickou kondici, odbouráváte tuky a rozvíjíte oběhový a dýchací systém. Pro zkušenější a trénovanější cvičenky je vhodný Aerobic mix, který je energeticky náročnější.
Zajímavá je dozajista i Power jóga. Je to dynamické cvičení budoucnosti založené na pravidelném opakování základních jógových pozic. Vyrovnává svalovou nerovnováhu, tvaruje problémové partie, odstraňuje svalové napětí, protahuje svaly, podporuje funkci vnitřních orgánů, odbourává psychické a fyzické bloky. Po hodině tohoto cvičení se budete cítit krásně uvolnění a zrelaxovaní.
A to samozřejmě zdaleka není všechno.
Záleží na každém z nás, pro jaký druh cvičení se rozhodne, jaký mu bude vyhovovat a přinášet radost.

Tak co říkáte? Nezkusíte konečně něco udělat? Věřte, že nebudete litovat.   

         
Reklama