Myslíte si, že denním sprchováním, mytím vlasů a celkovou hygienou prospíváte svému zdraví? Tak to jste na velikém omylu! Nejnovější vědecké výzkumy totiž prokázaly pravý opak!

 

„Naše tělo pravidelnou hygienou ztrácí přirozenou imunitu. Proč myslíte, že je tolik alergiků, astmatiků, nebo nemocí, které tělo špatně zvládá? Za tyto neduhy doby si můžeme sami!“ říká Doc. RNDr. Magdaléna Očistnicová, DrSc.

 

Doc. RNDr. Magdaléna Očistnicová, DrSc. již řadu let vede výzkum na 1. lékařské fakultě UK, který se právě zabývá imunitou lidského těla.

„Naši školení pracovníci řadu měsíců pracovali na projektu Hygiena pro tělo. Výsledky této náročné práce byly skutečně šokující!“

Doc. RNDr. Magdaléna Očistnicová, DrSc. dále uvádí, že hygiena je metlou pro lidstvo. Koupele, sprchování, mýdla, pěny, to vše nám odbourává postupem času imunitu natolik, že je zde vysoké riziko, že během desítek let lidstvo vyhyne stejně, jako by bylo nakaženo virem HIV.

„Totální selhání imunity je skutečně reálnou hrozbou!“ varuje.

 

Co s tím? Lze situaci nějak zachránit?

„Jistě, musíme se vrátit ke způsobu života našich prapředků. Lidé nebyli stvořeni pro takovou hygienu v jaké žijeme dnes! Já se například myji jen jednou do měsíce, a to pouze v dešťové vodě, nebo v rybníce. Mýdla nepoužívám vůbec, stejně jako šampony,“ říká Doc. RNDr. Magdaléna Očistnicová, DrSc.

 

Podle Doc. RNDr. Magdalény Očistnicové, DrSc. bychom měli zapomenout i na mytí rukou. „Totiž bakterie, které máme na rukou, jsou přirozené. Naše tělo ještě před X lety s takovými druhy bakterií nemělo žádné problémy, ba naopak, vše fungovalo laicky řečeno tak, že bakterie zabíjely bakterie ... v podstatě se vyvraždily mezi sebou. Dnes již tato skutečnost neexistuje a naše tělo není schopno si ve většině případů s bakteriemi poradit.“

 

Jak tedy správně o sebe pečovat?

-          nemyjte se vodou z vodáren, k nejnutnějšímu umytí používejte pouze dešťovou vodu (může být i z kaluží)

-          vlasy nemyjte! Mastné vlasy si zachovávají svojí přirozenou strukturu, která blahodárně působí na pokožku hlavy.

-          ruce si nemyjte ani po návštěvě toalety. Na bakterie si totiž tělo za nějaký čas zvykne, přijme je bez problémů a naše tělo se stane odolným vůči většině bakterií!

-          Neperte své prádlo. Lidský pot produkuje totiž látku zvanou xarenten,  a pokud bude s touto látkou naše tělo neustále ve styku, automaticky si vytvoří obranný mechanismus proti nepříznivým vlivům našeho okolí. Podle Doc. RNDr. Magdalény Očistnicové, DrSc. xarenten působí jako obranný štít i proti virům!

 

Závěrem Doc. RNDr. Magdaléna Očistnicová, DrSc. dodává:

„Zprvu budeme nemocní, ale s tím se musí počítat. Já kupříkladu třikrát prodělala žloutenku, ale dnes jsem již ve stádiu, kdy mé tělo zvládne téměř vše. Má imunita je natolik silná, že nevím, co je chřipka, rýma, kašel.

Jediné mínus tohoto převratného vědeckého výzkumu spočívá v zápachu. Ano, vše má své oběti. Já s přirozeným zápachem například bojuji tak, že své tělo, hlavně podpaží a intimní místa potírám sádlem. Sádlo totiž z velké části pohlcuje přirozené lidské pachy. I když si říkám, že důležitější je naše zdraví než vůně, ale to každá správná žena-in bezpochyby ví!“

 

Děkuji Doc. RNDr. Magdaléně Očistnicové, DrSc. za rozhovor

Reklama